Chat with us, powered by LiveChat

UOKiK: Dacia Lodgy do serwisu

11 64

Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Dacia Lodgy, w wersji 7-mio miejscowej, wyprodukowanych w fabryce w Tangerze od 04.09.2014 r. do 03.10.2017 r., brakuje obowiązkowej etykiety zakazującej korzystania z 3-ego rzędu siedzeń w momencie, gdy 2-gi rząd siedzeń jest złożony.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 656 samochodów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu zamontowania etykiet zawierających informacje zakazujące korzystania z 3-ego rzędu siedzeń w momencie, gdy 2-gi rząd siedzeń jest złożony.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 804; e-mail: [email protected]).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorzy komentarzy
JakmanromanKrzysztofPawelPaweł Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Brak
Gość
Brak

Nieźle się ludzie wściekną, szczególnie ci z rocznika 2014. Dostaną wezwanie i będę musieli się pojawić w ASO (nie każdy mieszka w dużym mieście), zmarnują czas, wypalą paliwo i … serwis im przyklei kawałek papieru z instrukcją :)

jajac82200
Gość
jajac82200

Jest jakieś logiczne uzasadnienie tego zakazu❓

Dominik
Gość
Dominik

Rozwiązałem zakup jakiś czas temu, tylko po to, żeby t a k jeździć, ale nie wiedziałem o zakazie… Wybrałem jednak Logana Mcv, więc problem nie mam :)

Dominik
Gość
Dominik

*Rozważałem

Paweł
Gość
Paweł

Ciekawe kto wprowadził tą „innowację” z ciekawości dziś spojrzałem czy moja Lodgy coś takiego ma i szczęśliwie… ma. Co ciekawe w 5 osobowym Loganie MCV z 2007r też miałem.

Pawel
Gość
Pawel

Bmw płoną, bo mają wadę chłodnicy egr, UOKiK w ich sprawie milczy. W Dacii brakuje naklejki i mamy akcję „doklejawczą”. Śmieszne.