UOKiK: Nowy Peugeot 208 do serwisu

9 5 679

Przedsiębiorca Peugeot Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Peugeot 208 nie zastosowano momentu dokręcenia dolnego mocowania tylnych amortyzatorów zgodnego ze specyfikacją fabryczną, co może skutkować rozłączeniem mocowania i wypadkiem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 395 pojazdów.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu dokręcenia dolnego mocowania tylnych amortyzatorów odpowiednim momentem.

Informacji związanych z kampanią udziela Peugeot Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 73).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (tj. Dz.U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK; zdjęcie: KG

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
Obywatel MKJarosławKrzysztof GregorczykarekJean Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jean
Gość
Jean

Czy nie mogą teraz zrobić czegoś porządnie jak było w latach osiemdziesiątych?

Jarosław
Gość
Jarosław

Mogą, ale nie chcą. Tworząc buble producent na tym zarabia. Np. WV, silniki TFSI, pożerające olej, w USA naprawiali za darmo w ramach akcji serwisowych, w europie na koszt klienta, hahahahahaha. Takich rodzynków jest całe mnóstwo. Producent daje ciała, a klient dureń płaci :D

Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

To normalne że w nowym sprzęcie trzeba samemu wszystkie śrubki podokręcać. Teraz samochody sprzedaje się jak Ikea do samodzielnego montażu.