UOKiK: Renault Clio V, Captur II i Zoe do serwisu

12 5 963

Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Renault, modele: Clio V, Captur II, Zoe Neo, wyprodukowanych od kwietnia do października 2019 r., może wystąpić usterka sterowania silnikiem wspomagania układu kierowniczego, połączona z utratą wspomagania w układzie kierowniczym w czasie jazdy lub na postoju, co zwiększa ryzyko kolizji.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 32 samochody.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wymiany kolumny kierownicy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 803; e-mail: [email protected]).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (tj. Dz.U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK; zdjęcie: KG

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
9 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
9 Autorzy komentarzy
ArturMarekJerryBezczelny81lorek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Greg
Gość
Greg

Czy renault nidgy nie może zrobić czegoś raz a dobrze? Ile to już lat trwa?

Slawo
Gość
Slawo

@Greg Megane III ph2 1.5 dCi, brak akcji serwisowych, wyjątkowo udany model. Zobacz ostatnie akcje serwisowe „nizawodnej” Toyoty.

Marek
Gość
Marek

W PSA jest jeszcze gorzej

lorek
Gość
lorek

a juz mialem kupic captura…

Jerry
Gość
Jerry

Kupiłem captura w 2014 zrobiłem 119 tys km i przeskoczył rozrząd. Miał być bezobsługowy i okazuje się że napinacz który kosztuje góra stówkę rozpieprza silnik na parę tysięcy złotych.