Używane Renault coraz popularniejsze w Rosji

0 13

Marka Renault jest poważnym graczem w Rosji i to nie tylko dlatego, że posiada duże udziały w rosyjskim koncernie AwtoWAZ. Dobrze sprzedają się także samochody marki Renault (a w tej roli w dużej mierze modele znane u nas jako Dacia). To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że także używane Renault zyskują na popularności.

Renault Rosja po raz drugi z rzędu zdobyło nagrodę w konkursie Used Car Awards przyznawaną przez agencję analityczną AutoStat. To nagroda za „Wzrost sprzedaży certyfikowanych samochodów używanych”. Zdobywcę wyłania się na podstawie wyników procentowej stopy wzrostu sprzedaży certyfikowanych samochodów marki w roku ocenianym w porównaniu do roku poprzedniego. W przypadku nagrody Used Car Awards 2019 wyniki z roku 2018 odniesiono do sprzedaży z roku 2017. Okazuje się, że używane Renault były w ubiegłym roku dużo popularniejsze, niż rok wcześniej.

O ile lepsze były to wyniki? Znacząco! W roku 2018 w ramach programu Renault Selection sprzedano w Rosji 4.645 używane Renault. To o 105% więcej, niż w roku 2017!

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w ramach Forum Samochodów Używanych organizowanych przez agencję AutoStat. Dane do analizy dostarczyło 17 marek prowadzących w Rosji sprzedaż certyfikowanych przez siebie samochodów używanych.

Dostarczając klientom najbardziej zaawansowane usługi, w kwietniu 2018 r. Renault Rosja uruchomiło nową platformę wyszukiwania samochodów Renault Selection na stronie internetowej Renault.ru. Kupujący mogą wybrać używane Renault z ponad tysiąca umieszczonych na platformie ofert. Jednocześnie system zachowuje preferencje kupującego i oferuje podobne samochody do oglądania. Dostępna jest dla klientów także opcja porównywania charakterystyk samochodów, które ich interesują.

Oficjalny program sprzedaży samochodów używanych Renault Selection został wprowadzony w Rosji w 2016 roku i dotyczy modeli Renault nie starszych niż siedem lat, których przebieg nie przekracza 150.000 km. Wszystkie pojazdy certyfikowane w ramach programu Renault Selection przechodzą inspekcję techniczną z diagnostyką w 75 punktach, w tym kontrole stanu i bezpieczeństwa, integralność techniczną elementów i zespołów oraz poszukiwanie ukrytych uszkodzeń, zgodnie z normami jakości Renault. Eksperci Renault sprawdzają historię serwisu, co potwierdza książka serwisowa wraz ze wszystkimi stałymi pracami serwisowymi

Wszystkie pojazdy zakupione w ramach programu Renault Selection objęte są gwarancją na główne komponenty i podzespoły pojazdu, co jest całkowicie analogiczne do gwarancji producenta na nowe samochody. W przypadku usterek objętych gwarancją samochód zostanie naprawiony przez autoryzowanego dealera Renault zgodnie ze wszystkimi normami i wymaganiami Renault Rosja.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Renault Rosja

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o