Używany Citroen C4 Grand Picasso – rozpoczynamy test!

4 3 047

Nasze redakcyjne testy rozszerzą się wkrótce o samochody używane. Jako pierwszy model z rynku wtórnego trafił w nasze ręce komfortowy rodzinny samochód: Citroen C4 Grand Picasso.

Bardzo często pytacie nas o testy samochodów używanych, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć zakres publikowanych treści właśnie o pojazdy z rynku wtórnego. Testowy Citroen Grand C4 Picasso jest stosunkowo młodym samochodem, pochodzi z roku 2017. W salonach dealerskich model ustąpił miejsca modelowi o nowej nazwie C4 Spacetourer. Pod maską minivana pracuje wysokoprężna jednostka 1.6 o mocy 120 KM, która współpracuje z manualną 6-biegową przekładnią. Zestawienie pozwala na płynną i w całkiem oszczędną jazdę. Na liczniku pojazdu znajduje się nieco ponad 131 tys. km.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące modelu oraz sugestie na co zwrócić uwagę i co uwzględnić podczas jazdy – piszcie w komentarzach.

Samochód otrzymaliśmy do testu dzięki uprzejmości autoryzowanego dealera marek Citroen, Peugeot i DS Automobiles Auto Centrum Golemo w Krakowie.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
PRZEMYSLAWbziszekAndrzejpawelhks Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawelhks
Gość
pawelhks

Czy egzemplarz ma potencjometr nawiewu na drugi rzad foteli?

PRZEMYSLAW
Gość
PRZEMYSLAW

Tak

Andrzej
Gość
Andrzej

Pod maską minivana pracuje wysokoprężna jednostka 1.6 o mocy 120 KM. To jest diesel

bziszek
Gość
bziszek

Mam prośbę o uwzględnienie w teście sprawdzenia działania i ew. zmiany ustawienia spryskiwaczy przedniej szyby. Jest to moim zdaniem jeden ze słabszych punktów tego samochodu. Na początku strumień uderza w pióra wycieraczek, a dopiero po ich odsunięciu na zewnątrz płyn trafia na szybę, przy czym na jej dolną część. Zgodnie z instrukcją można coś z tym zrobić, tym niemniej mi się nie udało pomimo kilku prób zmiany ustawień dysz.