W tym kraju grupa Renault ma 44% udziałów w rynku i… nie jest to Francja

1 952

Blisko 44% udziału w rynku, 6 modeli w zestawieniu 10 najchętniej kupowanych samochodów i wzrost sprzedaży. Która marka by tak nie chciała?

Popularność francuskich samochodów jest tu ogromna. Sprzyja temu fakt, że właśnie tutaj zlokalizowano fabryki, które bezpośrednio dostarczają popularne modele. Grupa Renault zamknęła właśnie pierwsze pięć miesięcy 2019 roku i okazuje się, że do klientów trafiło aż 28.709 nowych samochodów.  Tak właśnie jest w Maroku.

W maju Grupa sprzedała 3.555 nowych Dacii (26,8% udziału w rynku) oraz 2.141 samochodów marki Renault (16,1% udziału w rynku). Na pierwszym miejscu listy hitów sprzedaży znajduje się Renault Clio, na drugim Dacia Logan, na trzecim Dacia Dokker. Czwarte miejsce zajmuje Sandero, piąte Dacia Duster, na szóstym znajduje się Renault Kangoo.

Grupa ma również wiodącą pozycję w w segmencie lekkich samochodów dostawczych, z udziałem w rynku wynoszącym 20,9% w maju.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Jacenty Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacenty
Gość
Jacenty

W bylych koloniach francuskich to norma, w Tunezji tez polowa aut to Renault i Dacie. I najciekawsze sa przebiegi: benzynowe Megane I na taxi z przebiegami pi 1000000km to ‚no problem my friend’