Wspaniałe zwycięstwo Jeana-Érica Vergne’a w Monako!

0 37

W dziewiątej rundzie Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2018/2019 kierowca zespołu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne najpierw zdobył pole position, a następnie prowadził od startu do mety i wygrał wyścig o e-Prix Monako.

Od niedzieli DS TECHEETAH jest pierwszym zespołem w historii Formuły E, którego kierowcy zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej: Jean-Éric jest obecnie liderem, a jego zespołowy partner André Lotterer plasuje się na drugim miejscu. Co więcej, dzięki zwycięstwu w Monako i punktom zdobytym przez obydwu zawodników, DS TECHEETAH powiększył swoją przewagę w klasyfikacji konstruktorów.

André Lotterer pozostaje liderem serii voestalpine European races (czyli tej partii sezonu Formuły E, która składa się z rund rozgrywanych w Europie), a Jean-Éric jest na razie jedynym kierowcą, który wygrał dwa wyścigi bieżącego sezonu.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Jean-Éric zachwycił nas kolejnym fantastycznym występem i wygrał e-Prix Monako! Z kolei walka, jaką toczył André o awans z dalekiego miejsca na pozycję, która dała mu punkty, dostarczyła nam emocjonującego widowiska. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwszy zespół w historii tej formuły mamy dwóch kierowców na czele tabeli, i to na zaledwie cztery rundy przed zakończeniem sezonu. To oczywiście nie oznacza, że teraz możemy pozwolić sobie na chwilę oddechu – prawdę mówiąc, myślę, że jest wręcz przeciwnie. Widzieliśmy jak zacięta i wyrównana rywalizacja toczyła się w końcówce ubiegłego sezonu, a nam niezmiernie zależy na tym, by utrzymać prowadzenie do samego końca, naturalnie w obydwu klasyfikacjach.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance: Nasi zawodnicy od początku sezonu wiedzą, że mogą liczyć na zespół – ich zadaniem jest walka o tytuły mistrzowskie, ale dostają od nas doskonale przygotowane bolidy i wszelką pomoc. Po zakończeniu dziewiątej rundy prowadzimy w mistrzostwach i zawdzięczamy to zarówno obydwu naszym wspaniałym kierowcom, jak i perfekcyjnej pracy całej ekipy. Przez cały czas toczy się bardzo wyrównana rywalizacja; do finału w Nowym Jorku jeszcze daleko, ale nasza obecna sytuacja jest dużym osiągnięciem, z którego jesteśmy naprawdę dumni.

Jean-Éric Vergne, miejsce 1.: Ależ to był dzień! Moje pierwsze zwycięstwo w Monako. Jestem niezmiernie szczęśliwy. Pragnę podziękować zespołowi za to, że dał mi dzisiaj do rąk perfekcyjnie przygotowany samochód, który udało mi się wykorzystać w stu procentach. Teraz jako zespół prowadzimy w klasyfikacji, a André jest drugi w tabeli kierowców. Wszystko wygląda dobrze, ale musimy cisnąć bez przerwy, i to jak najmocniej. I właśnie tego możecie się po nas spodziewać w najbliższych wyścigach.

André Lotterer, miejsce 7.: Przede wszystkim gratulacje dla Jeana-Érica i dla całego zespołu. Zdobyliśmy tu dużo ważnych punktów w obu klasyfikacjach. W kwalifikacjach trochę się pogubiłem. Później udało mi się ograniczyć straty i zdobyć garść punktów. Wyścig miał chaotyczny przebieg; na szczęście krótko po starcie zdołałem wyprzedzić paru rywali. Później zorientowałem się, że wyprzedzanie staje się coraz trudniejsze. Zachowałem cierpliwość, z czasem awansowałem o jedno lub dwa miejsca, a przed metą przez kolizje wokół mnie znalazłem się jeszcze wyżej. Cieszę się, że bardzo poprawiłem swoją pozycję od kwalifikacji do mety wyścigu, zająłem siódme miejsce i zdobyłem punkty, ale wolałbym być w pełni konkurencyjny od początku, od kwalifikacji. Mamy dobry, szybki samochód, więc na następne rundy patrzymy optymistycznie – jestem pewien, że będę w nich szybki.

WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E FIA ABB 2018/2019

RUNDA 9. – E-PRIX MONACO (45 MINUT):

1. Jean-Éric Vergne, DS Techeetah Formula E Team (25 pkt, pole position)
2. Oliver Rowland, Nissan E.Dams (21 pkt)
3. Felipe Massa, Venturi Formula E Team (15 pkt)
4. Pascal Wehrlein, Mahindra Racing (13 pkt, najszybsze okrążenie)
5. Sébastien Buemi, Nissan E.Dams (10 pkt)
6. Mitch Evans, Panasonic Jaguar Racing (8 pkt)
7. André Lotterer, DS Techeetah Formula E Team (6 pkt)
8. Alex Lynn, Panasonic Jaguar Racing (4 pkt)

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (PO 9. RUNDZIE):

1. Jean-Éric Vergne, 87 pkt
2. André Lotterer, 86 pkt
3. Robin Frijns, 81 pkt
4. Antonio Felix Da Costa, 70 pkt
5. Lucas Di Grassi, 70 pkt
6. Mitch Evans, 69 pkt

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW (PO 9. RUNDZIE):

1. DS Techeetah Formula E Team, 173 pkt
2. Envision Virgin Racing, 135 pkt
3. Audi Sport Abt Schaeffler, 129 pkt
4. Mahindra Racing, 116 pkt
5. Nissan E.Dams, 99 pkt
6. BMW i Andretti Motorsport, 88 pkt

Następna runda w sezonie Wyścigowych Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E odbędzie się 25 maja 2019 r. w Berlinie.

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o