Wszystkie drogi prowadzą do 308 Racing Cup

0 277

308 Racing Cup, czyli organizowany przez PEUGEOT międzynarodowy puchar markowy w wyścigach samochodowych, ogłasza swój czwarty sezon obecności na torach. Kalendarz na rok 2020, obejmujący rundy organizowane na najpiękniejszych obiektach Francji, Belgii i Hiszpanii, dostarczy młodym talentom okazji na zdobycie miejsca za kierownicą w cyklu wyścigów TCR.

To właśnie w ten sposób do serii TCR Europe, czyli europejskiego pucharu TCR – wyścigów samochodów turystycznych, awansowali tacy kierowcy jak Teddy Clairet, mistrz 308 Racing Cup w sezonie 2018, i Julien Briché, najszybszy w sezonach 2017 i 2019. W poprzednim sezonie Briché zdobył tytuł wicemistrza w TCR Europe. Ponadto w ubiegłym roku Teddy, Julien oraz Aurélien Comte zostali nagrodzeni możliwością startu w wyścigu TCR 500 na torze Spa-Francorchamps za kierownicami PEUGEOT 308 TCR jako zawodnicy oficjalnie wystawieni przez PEUGEOT SPORT.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

W tym kontekście 308 Racing Cup jawi się jako seria przygotowująca i dająca szansę awansu na wyższe szczeble kariery w sporcie samochodowym.

W sezonie 2020 seria 308 Racing Cup ponownie będzie się składać z sześciu rund, z których cztery zostaną rozegrane we Francji w ramach cyklu organizowanego przez SRO (Stéphane Ratel Organisation), a dwie będą rundami o statusie międzynarodowym. Jedną z nich będzie wyścig w Spa-Francorchamps towarzyszący zawodom TCR 500 (TCR Europe). Drugą będzie kończąca sezon runda w Barcelonie, w ramach mistrzostw GT Open.

KATEGORIE NA SEZON 2020:

Klasyfikacja Scratch

Klasyfikacja Junior: dla zawodników w wieku do 26 lat

Klasyfikacja PRO: dla zawodników w wieku powyżej 26 lat, z sukcesami w poprzednich startach
Klasyfikacja AM: dla zawodników w wieku powyżej 26 lat, bez wcześniejszych osiągnięć (którzy nie zajęli miejsca 1-3 w wyścigach pucharu dowolnej marki lub innych wyścigach o statusie mistrzostw krajowych lub międzynarodowych w okresie ostatnich 5 lat).

Aby zapewnić otwarcie tej serii wyścigowej na nowych kierowców, zdobywcy tytułów mistrzowskich w 308 Racing Cup nie będą mogli występować w jej kolejnych sezonach.

Mistrz wyłoniony w sezonie 2020 otrzyma w nagrodę nowego PEUGEOT 308 TCR do startów w serii TCR Europe w następnym sezonie.

Nagrodą dla mistrza w kategorii amatorów będzie jeden start w wyścigu serii TCR Europe w sezonie 2021, a nagrodą dla mistrza w kategorii juniorów – jeden test za kierownicą PEUGEOT 308 TCR.

Nagrody pieniężne w sezonie 2020 pozostaną atrakcyjne; w kategorii amatorów ich stawki zostały rewaloryzowane. Po każdej rundzie zwycięzca w klasyfikacji generalnej otrzyma 2.000 euro, a zwycięzca wśród amatorów – 1.500 euro. W tej ostatniej kategorii w ubiegłym sezonie rywalizowało nawet do 15 kierowców.

KALENDARZ SEZONU 2020:

10-13 kwietnia – Nogaro (Francja)
1-3 maja – Spa – Francorchamps (Belgia)
19-21 czerwca – Ledenon (Francja)
11-13 września – Magny-Cours (Francja)
2-4 października – Paul Ricard (Francja)
23-25 października – Barcelona (Hiszpania)

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o