Youngtimery i klasyki coraz bardziej popularne. 4 Rajd Rembertowski w Warszawie

0 60

4 Rajd Rembertowski miał miejsce dzisiaj w Warszawie. Citroen DS, Citroen 2CV, Citroen GSA, Peugeot 406, Renault 18 i największy chyba rarytas imprezy – blisko 100-letni Renault KJ a poza nimi dziesiątki innych ciekawych samochodów pojawiły się na 4 Rajdzie Rembertowskim, który miał dzisiaj miejsce w Warszawie. Impreza nie ma oczywiście nic wspólnego ze ściganiem się, do przejechania jest turystyczna trasa z zadaniami i pytaniami, a uczestnicy przejechali trasę z okolic Stadionu Narodowego do Rembertowa, na słynny rembertowski bazar z ciuchami.

Na imprezie pojawił się między innymi bardzo ładny Citroen GSA Club.

Nie mogło zabraknąć ładnie utrzymanego Renault 18 w wersji kombi, który na metę dojechał bardzo, ale to bardzo zakurzony.

Wystartowała też jedna kaczka czyli Citroen 2CV Dolly w pięknym, prawie fabrycznym stanie.

Pojawiła się również Bogini, Citroen DS z całą rodzinką – wszyscy z uśmiechami na twarzach.

Był też biały Citroen BX

Markę Peugeot reprezentował model 406 w klasycznym butelkowym kolorze

Najwięcej uwagi przyciągał, zasłużenie, zespół w Renault KJ:

Świetnie zachowana tabliczka znamionowa:

Oprócz naszych ulubionych francuskich samochodów nie zabrakło całej masy innych aut, a na starcie rajdu były wręcz tłumy. Furorę robił wielki wilczur, który najwyraźniej zadowolony jechał ze swoim właścicielem w Maluchu Cabrio.

Youngtimery i klasyki są coraz bardziej popularne w Polsce a imprezy z ich udziałem przyciągają setki osób. To nie tylko okazja do spotkań z motoryzacją ale też świetna zabawa i sposób na życie. Warto się wybrać na jedną z takich imprez i poczuć klimat motoryzacji sprzed lat. I nie jest to przesadnie drogie hobby. Nasza redakcja trochę z sentymentu kupiła za grosze Citroena Xantię, którą czasem możecie spotkać na ulicach Kraśnika, Chrzanowa czy Warszawy – zabawa przednia!

Na mecie wyglądało to tak:

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii poniżej.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o