Chat with us, powered by LiveChat

Z 508 na 509: nowa nomenklatura modeli Peugeota

5 27

Już od przyszłego roku Peugeot przyjmie zupełnie nową nomenklaturę swoich modeli. Jak mówi szef marki, Jean-Philippe Imparato „zmiana ma podkreślić nową erę, w którą wkroczyły samochody spod znaku lwa”. Zamiast Peugeota 508 w salonach pojawi się 509, ale na tym nie koniec nowości.

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie zadebiutował nowy kombivan o nazwie Rifter. Samochód zastąpił w ofercie Peugeot Partnera. Jak się okazuje, był to tylko początek zmian w nomenklaturze francuskiej marki. Producent zamierza przeprowadzić całkowitą metamorfozę symboli swoich modeli. Wszystkie pojazdy, które są obecne w ofercie zamiast ósemką, będą kończyły się dziewiątką. Peugeot nawiązuje w ten sposób do swojej historii. Właśnie w taki sposób zmieniały modele marki na przestrzeni lat. Absolutny bestseller Peugeota 205 został w końcu zastąpiony 206-ką, następnie na 207-ką, a ten z kolei ustąpił miejsca 208-ce, która aktualnie znajduje się w gamie modelowej. W przyszłym roku nastąpi kontynuacja liczenia i do salonów zostanie wprowadzony model 209. Idąc tym tropem 508 zostanie przemianowany na 509. Analogicznie będą wyglądały nazwy pozostałych modeli, także SUV-ów. Miejsce 3008 zajmie 3009, a 5008 – 5009.

Początkowo może to wydawać się mylące, ale jak zapewnia dyrektor generalny Peugeota Jean-Philippe Imparato, w ten sposób klienci zostaną lepiej poinformowani o nowej erze, w którą wkroczyły samochody marki. „Wraz z wprowadzeniem do oferty nowych SUV-ów: 3008 i 5008, a także debiutem wyróżniającej się na tle konkurencji limuzyny segmentu D, wkroczyliśmy w nową erę. Zmiana nomenklatury modelowej jest konieczna, aby klienci mogli lepiej utożsamić markę z wyrafinowanym stylem, komfortem oraz klasą premium, czyli wszystkim tym, co oferują nasze pojazdy” – powiedział Imparato. Zmiany będą wprowadzane stopniowo od najmniejszego do największego modelu. W pierwszej kolejności nową nazwę otrzyma 108, a następnie 208 itd. SUV-y przejdą przemianę na samym końcu.

W roku 2020 producent zamierza poddać modyfikacji również swoje logo, ale dotyczy to wyłącznie modeli opracowanych przez dział Peugeot Sport. Na grillu samochodów oznaczonych GTi zamiast lwa, pojawi się pędzący gepard, aby lepiej podkreślić cel, dla którego pojazdy te zostały stworzone, czyli zwinność i wysokie prędkości.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
RobertoKurczaki102KrzysztofPawkoRamzes Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ramzes
Gość
Ramzes

Dobry żart.. 1 kwietnia..

Pawko
Gość
Pawko

Jaki peugeot?
BAWARKA – TO JEST TO! !!!!

Krzysztof Gregorczyk
Editor

A co ma herbata z mlekiem do motoryzacji? Zwłaszcza francuskiej… :-P

Kurczaki102
Gość
Kurczaki102

508 509 510 byle jakie tylko nie niemiecki szajs

Roberto
Gość
Roberto

A co z peugeotem 309 ? Już dawniej było auto o takiej nazwie? Czyli co, w przyszłym roku z dzisiejszego peugeota 308 zrobi się 309?