Zakończenie ORLEN Baja Poland – wszystkie załogi Dacia Duster Cup 2019 na mecie

0 149

Uroczysta Ceremonia Mety Rajdu zakończyła ORLEN Baja Poland – rundę Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Mistrzostw i Pucharu Polski. Zawody w Szczecinie były najwyższe rangą wśród imprez motorsportowych rozgrywanych w Polsce. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej rajdu zostali Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, którzy wyprzedzili Jakuba Przygońskiego z Timo Gottschalkiem i Władimira Wasiliewa z Konstantinem Żilcowem.

Duże powody do zadowolenia mają zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2019. Najtrudniejsze zawody w sezonie ukończyły wszystkie załogi. Całkowita długość rajdu wynosiła 550 kilometrów. Ustalona w sobotę klasyfikacja Dacia Duster Elf Cup 2019 uległa małym zmianom w niedzielę.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Maciej Grabowski z Adamem Biniędą utrzymali prowadzenie i wygrali rajd z ponad 21-minutową przewagą, a przy okazji zajęli trzecie miejsce w grupie S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski popisali się szybką jazdą na ostatnim etapie i w wynikach końcowych zajęli drugie miejsce, wyprzedzając Piotra Perzanowskiego z Rafałem Pinkowskim, którzy spadli na najniższy stopień podium.

Ten rajd był najtrudniejszy w sezonie – mówił Maciej Grabowski. – Na tak długich dystansach trzeba odpowiednio rozkładać siły i nie przesadzać z prędkościami. Nasza taktyka się sprawdziła, a przy okazji osiągnęliśmy niezłe czasy. W Drawsku Pomorskim ważniejsza od prędkości była czysta jazda. W niedzielę mieliśmy na tyle komfortową sytuację, że nie musieliśmy przed nikim uciekać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że zdobywamy coraz więcej doświadczenia.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych zwyciężyli Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem, wyprzedzając załogi: Tomasz Gołka/Filip Gołka i Tomasz Kobyłecki/Michał Pawłowski.

Wyniki po OS5 Dacia Duster Elf Cup 2019/ ORLEN Baja Poland:

1. Maciej Grabowski/Adam Binięda  5:10:43
2. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski  5:32:24
3. Piotr Perzanowski/Rafał Pinkowski  5:33:06
4. Grzegorz Brzeziński/ Mieczysław Sobkiewicz  5:49:59
5. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow 5:53.56
6. Pascal Brodnicki/Ernest Górecki  5:56:05
7. Ewa Soroczyńska/ Roman Kiciński  6:28:24
8. Michał Cebula/Filip Chilarzewski  6:35:21
9. Magdalena Zając/Michał Ogórek  10:52:47
10. Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek  24:37:51

Nagrodą główną dla zwycięskiej załogi cyklu Dacia Duster Elf Cup 2019 będzie wyjazd na rajd Dakar 2020 (w charakterze kibiców), a na zwycięzców poszczególnych rund czekają nagrody finansowe: I miejsce 3.000 zł, II miejsce 2.000 zł i III miejsce 1.000 zł. W ciągu sezonu zostanie rozegranych sześć rajdów, w których łączna długość odcinków specjalnych będzie miała około 1.400 km. Uczestnicy Dacia Duster Elf Cup 2019 są klasyfikowani także w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w Grupie S2. Zawody są rozgrywane równolegle z Rajdowymi Mistrzostwami i Pucharem Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharem Świata FIA Cross-Country (Szczecin).

Dacia Duster Elf Cup 2019 jest rozgrywany w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zostały zbudowane na bazie seryjnych aut z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, a partnerem strategicznym Motrio. Partnerami mediowymi w sezonie 2019 są Onet i Przegląd Sportowy. Organizatorzy Dacia Duster Elf Cup to: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

www.daciadusterelfcup.pl
www.bajapoland.eu

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o