Zelektryfikowane modele DS Automobiles na targach w Wiedniu

0 134

W tym tygodniu odbędzie się kolejna edycja Salonu Samochodowego w Wiedniu. Będzie podczas nich miała miejsce austriacka premiera dwóch modeli francuskiej marki DS Automobiles. Oba te samochody, to zelektryfikowane modele aut znanych już w wersjach spalinowych.

Tegoroczne Vienna Autoshow odbędzie się w dniach 16-19 stycznia 2020 roku. W hali C rozgości się marka DS Automobiles, która szczególny nacisk położy na zelektryfikowane modele swoich aut. Będą to DS 7 Crossback E-Tense 4×4 oraz DS 3 Crossback E-Tense. Oba samochody będą miały tym samym swoją austriacką premierę. Większy z model ma napęd hybrydowy, mniejszy jest autem całkowicie elektrycznym.

W efekcie oba zelektryfikowane modele wpisują się idealnie w obowiązujące trendy i konieczność minimalizacji emisji spalin. W obu samochodach wykorzystano wiedzę zdobytą m.in. w zdobywającym coraz większą popularność cyklu wyścigowym Formuły E. To mistrzostwa elektrycznych bolidów organizowane z reguły na torach ulicznych, a więc łatwo dostępne dla szerokiej publiczności i zdecydowanie mniej uciążliwe dla środowiska od Formuły 1.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaprezentować odwiedzającym wiedeńskie targi motoryzacyjne dwa unikalne modele SUV-ów. Z dbałością o szczegóły, unikalne kreacje we wnętrzu i wyrafinowane technologie, wyróżniają się nie tylko na tle konkurencji, ale także sprytnie łączą tradycję, nowoczesność i wydajność” – powiedział Marc de Kergariou, dyrektor DS Automobiles Austria.

DS 7 Crossback E-Tense 4×4

Ten samochód, to hybrydowy SUV zapewniający bezemisyjny lokalnie zasięg na dystansie do 58 km (wg cyklu WLTP). W efekcie spalanie benzyny wynosi jedynie 1,3 l/100 km, a emisja dwutlenku węgla 30 g/km (również wg cyklu WLTP). Łączna moc silników osiąga aż 300 KM. Nie da się ukryć, że samochód zapewnia dużo przyjemności z jazdy, a dzięki napędowi na cztery koła gwarantuje doskonałą przyczepność. Ponadto DS 7 Crossback E-Tense 4×4 pozostaje wierny filozofii marki: jego wysokiej jakości wnętrze zachwyca wyrafinowaniem i najwyższym komfortem i może być wykończone licową skórą, skórą nappa lub Alcantarą. Samochód wyposażono w najnowocześniejsze technologie, takie jak półautonomiczna jazda poziomu 2. dzięki DS Connected Pilot oraz aktywne zawieszenie DS Active Scan Suspension.

DS 3 Crossback E-Tense

Pierwszy w pełni elektryczny SUV klasy premium od Grupy PSA, oparty jest na nowej, innowacyjnej platformie CMP dostosowanej do stosowania różnego rodzaju jednostek napędowych. DS 3 Crossback E-Tense jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW i akumulator o pojemności 50 kWh. DS 3 Crossback E-Tense oferuje zasięg 320 kilometrów (wg cyklu WLTP) i może zostać naładowany do 80 procent na stacji szybkiego ładowania w ciągu 30 minut. Koszty operacyjne DS 3 Crossback E-Tense są porównywalne z kosztami DS 3 Crossback z silnikiem benzynowym PureTech o mocy 130 KM i automatyczną skrzynią biegów.

DS 3 Crossback E-Tense zostanie wprowadzony na rynek austriacki w pierwszym kwartale 2020 roku. Będzie pierwszym-em SUV klasy premium z napędem elektrycznym w segmencie B. Nowa platforma CMP zapewnia taką samą ilość miejsca i pojemność bagażnika dla wszystkich typów napędów, a auto będzie bogato wyposażone i zapewni duży komfort.

SZEROKI ZAKRES USŁUG DLA KIEROWCÓW „E-TENSE”

Zelektryfikowane modele E-TENSE, to nie wszystko. Marka DS Automobiles oferuje swoim klientom innowacyjne usługi związane z pojazdami zelektryfikowanymi. Dzięki szerokiej gamie produktów DS Automobiles znacznie ułatwia życie swoim klientom.

Dzięki aplikacji MyDS kierowca może uzyskać dostęp do wszystkich ważnych informacji na swoim urządzeniu mobilnym. Dzięki aplikacji MyDS można w dowolnym momencie sprawdzić stan naładowania, zdalnie podgrzać wnętrze, zaprogramować ładowanie lub zdalnie rozpocząć proces ładowania. Kierowca używa do tego swojego smartfona lub ekranu samochodu.

System pozwala też na lokalizację stacji ładowania w pobliżu, a po wybraniu konkretnej nawigacja samochodowa prowadzi do tejże stacji. Płatność jest dokonywana za pośrednictwem aplikacji. Aby optymalnie zaplanować podróż z góry, najlepszą trasę można znaleźć w DS Trip Planner. Aplikacja uwzględnia warunki drogowe, pozostały zasięg i stacje ładowania na trasie. Aplikacja Free2Move Services oferuje również wiele innych korzyści, takich jak korzystanie z szybkich pasów tranzytowych na bramkach poboru opłat, rezerwacja miejsca parkingowego na dworcach kolejowych lub lotniskach oraz uiszczanie opłat parkingowych.

Do tego zelektryfikowane modele mogą korzystać z programu Only You, który zapewnia wszystkim klientom takie usługi, jak DS Assistance i DS Valet.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: DS Automobiles

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o