Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
DZIENNIK MOTORYZACYJNY
od 2004 roku
  • NEWSY
    • Stellantis
      • Citroen
      • DS Automobiles
      • Opel
      • Peugeot
      • PSA
      • Stellantis
    • Grupa Renault
      • Alpine
      • Dacia
      • Renault
    • Nissan
    • Różne
  • TESTY
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • W MEDIACH
  • HISTORIA
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Wyprawy
    • Argentyna
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
    • Tajlandia
    • Wietnam
  • Kontakt
    • REKLAMA
    • Redakcja Francuskie.pl
    • Partnerzy
    • Dla organizatorów zlotów
Brak wyników
temu
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
NEWSY TESTY
Brak wyników
temu
Główna Wiadomości

Zespół Citroën Racing Formula E gotowy na podwójny wyścig E-Prix w Monako

Krzysztof Gregorczyk autor Krzysztof Gregorczyk
2026-05-12
w Wiadomości, Citroen
Czas czytania 4 minut
A A
0
Zespol Citroen Racing Formula E gotowy na podwojny wyscig E Prix w Monako 1 Wiadomości
  • W ten weekend, na legendarnych ulicach Monako odbędzie się runda 9 i 10 Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E.

  • Kierowcy Nick Cassidy i Jean-Éric Vergne przyjeżdżają do Monako z imponującym dorobkiem – na swoim koncie mają zwycięstwa oraz miejsca na podium w Księstwie.

  • Dla zespołu to wyścig „u siebie”, odbywający się podczas najbardziej prestiżowego wydarzenia w kalendarzu Formuły E.

Druga połowa sezonu Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E rozpoczyna się w wielkim stylu już w ten weekend, gdy legendarne ulice Monako staną się areną rund 9 i 10 sezonu 12.

Uznawane za prawdziwą perłę w koronie kalendarza mistrzostw, Księstwo Monako stanowi jedno z najbardziej prestiżowych i wymagających wyzwań w Formule E. Kierowcy pokonują 19 ikonicznych zakrętów na słynnym, 3,337-kilometrowym torze, który wije się przez nadmorskie ulice Monte Carlo.

To wyjątkowe wydarzenie ma również szczególne znaczenie dla zespołu – jest jego wyścigiem „u siebie”, co nadaje temu przełomowemu weekendowi jeszcze większą wagę, zarówno na torze, jak i poza nim.

Nick Cassidy odniósł zwycięstwo w E-Prix Monako w 2023 roku po imponującym awansie z dziewiątego pola startowego, a w 2024 roku również zapewnił sobie miejsce na podium. Cassidy ugruntował swoją pozycję jako jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników Formuły E w Monako, regularnie zdobywając kolejne miejsca na podium w Księstwie.

Z kolei Jean-Éric Vergne wnosi do weekendu ogromne doświadczenie zdobyte w Monako – jako dwukrotny mistrz Formuły E i jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w historii serii. Vergne zapewnił sobie miejsce na podium w Monako w 2022 roku i regularnie walczył w czołówce na tym ciasnym i niewybaczającym błędów torze ulicznym.

Zespol Citroen Racing Formula E gotowy na podwojny wyscig E Prix w Monako 2 Wiadomości

Szef zespołu Citroën Racing Formula E, Cyril Blais, powiedział:

„Monako to przełomowe wydarzenie dla Formuły E i ważny weekend dla wszystkich związanych z zespołem. Przed rozpoczęciem weekendu w zespole panuje atmosfera prawdziwego rozmachu po kolejnym podium w Berlinie oraz kilku pozytywnych krokach naprzód pod względem wyników i stabilności podczas całego weekendu wyścigowego. Zespół bardzo dobrze poradził sobie w trudnych warunkach i udało nam się zaprezentować obiecujące tempo, co daje nam pewność siebie przed jednym z najbardziej wymagających wydarzeń w kalendarzu“.

Wyścigi na tak kultowym torze przed globalną publicznością to fantastyczna okazja, aby zaprezentować zarówno osiągi, jak i rosnącą siłę zespołu. Monako to zawsze wyjątkowa okazja dla Formuły E, a przy dwóch wyścigach w ten weekend mamy wiele okazji, aby rozwijać postępy osiągnięte dotychczas w tym sezonie.”

Kierowca zespołu Citroën Racing Formula E Team, Nick Cassidy, powiedział:

„Monako to zawsze jeden z najważniejszych punktów sezonu. To naprawdę kultowy tor, a wyścigi bolidów Formuły E na tych ulicach mają w sobie coś wyjątkowego. Osobiście jest to teraz mój domowy wyścig i w przeszłości osiągałem tu dobre wyniki, w tym zwycięstwo w 2023 roku, więc naturalnie chcę powtórzyć ten sukces. To tor, który nagradza zaangażowanie i precyzję, a przy dwóch wyścigach jest mnóstwo okazji do zdobycia solidnych punktów”.

Kierowca zespołu Citroën Racing Formula E Team, Jean-Éric Vergne, powiedział:

„Każdy kierowca chce dobrze wypaść w Monako. Tor jest niezwykle techniczny i nie ma tu miejsca na błędy, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej satysfakcjonujących wyścigów w kalendarzu. Przez lata prezentowałem tutaj dobre tempo i jest to tor, na którym uwielbiam się ścigać. Cel na ten weekend pozostaje taki sam jak zawsze: maksymalnie wykorzystać każdą sesję, zakwalifikować się na dobrej pozycji i walczyć w czołówce w obu wyścigach”.

 

 

źródło: Stellantis Polska

Francuskie.pl w Google News Ustaw Francuskie.pl jako preferowane źródło
Francuskie Samochody Olej do silnika 1.2 PureTech Akcja Lucim
Zapisz się na newsletter
Najciekawsze newsy i testy o francuskich autach — bez spamu. 1–2 razy w tygodniu.
Możesz wypisać się w każdej chwili.
Śledź Francuskie.pl:

Galeria

Galeria dołączonych zdjęć

Zespol Citroen Racing Formula E gotowy na podwojny wyscig E Prix w Monako 2 Wiadomości
1 1 głos
Ocena artykułu
Tagi: SportCitroenFormuła Eelektryczny Citroensamochody elektrycznewyścigi
Krzysztof Gregorczyk

Krzysztof Gregorczyk

Dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat francuskiej motoryzacji, od lat związany z redakcją francuskie.pl. Autor największej liczby artykułów i wiadomości publikowanych w serwisie, regularnie relacjonujący wydarzenia branżowe oraz targi motoryzacyjne w kraju i za granicą. Jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w polskiej sieci motoryzacyjnej i wyróżniają się dbałością o szczegóły oraz rzetelną oceną użytkową. Miłośnik jazdy po krętych drogach, znany także jako nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany

Popularne teraz

  • dacia jogger 02 Wiadomości

    Dacia Jogger 1.0 z LPG po 100.000 kilometrach. W jakim stanie jest silnik?

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0
  • Używany Opel Astra to hit importu samochodów do Polski. Jakich wersji unikać?

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0
  • Posiadanie Fiata kosztuje w 2026 roku najmniej

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0
  • Nowa Dacia Duster króluje w rejestracjach marki w Polsce, Bigster trzeci

    0 udostępnienia
    Udostepnij 0 Tweet 0

Testy samochodów

renault espace iconic 2023 test 200km 18 scaled Wiadomości
Testy

Test: Renault Espace VI Full Hybrid 200 KM. Ile pali ten 7-osobowy praktyczny SUV dla rodziny?

autor Krzysztof Gregorczyk
2023-11-09
Nowy DS 4 E-Tense 225 KM La Premiere 2022
DS - testy i opinie

Test: Nowy DS 4 E-Tense Hybrid 225 KM już na polskich drogach! Niezawodny, dynamiczny i bardzo komfortowy luksus. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Małgorzata Kozikowska
2022-01-22
Citroe DS3 do wygrania w konkursie PlayStation Wiadomości
Citroën - testy i opinie

Test: Citroën DS3 1.6 HDi 92 KM – luksusowy samochód w prawie każdym calu. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Krzysztof Gregorczyk
2020-12-06
Citroen C4 Grand Picasso 2009 Wiadomości
Testy

Test: Citroën C4 Grand Picasso 2009 2.0 HDi 136 KM – wesoły autobus dla rodziny. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Krzysztof Gregorczyk
2009-12-07
Renault Trafic III Furgon wyjatkowo komfortowy wol roboczy 01 Wiadomości
Testy

Test: Renault Trafic III Furgon – wyjątkowo komfortowy wół roboczy

autor Bartłomiej Siedlarz
2026-05-05

Najnowsze komentarze

  • Barti - Test: Renault Clio 1.8 Full Hybrid E-Tech 160, czyli znakomity kandydat. Tak Renault rozdaje karty w segmencie B
  • Przem - Test: Renault Clio 1.8 Full Hybrid E-Tech 160, czyli znakomity kandydat. Tak Renault rozdaje karty w segmencie B
  • Piotr - Używany Opel Astra to hit importu samochodów do Polski. Jakich wersji unikać?
  • adam - Miłośnicy Renault Espace i Avantime spotkają się w Sielpi. Przed nami XVII Ogólnopolski Zlot
  • Jacek - Olivier François o przeszłości: „Fiat musiał czekać, czekać i czekać”
  • Jacek - Olivier François o przeszłości: „Fiat musiał czekać, czekać i czekać”
  • Anonim - Jaki będzie nowy Citroën C4 Picasso 2028? Analizujemy możliwe scenariusze

Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny

Od 2004 roku publikujemy wiadomości motoryzacyjne, testy samochodów, poradniki, analizy rynku oraz historie motoryzacyjne. Specjalizujemy się w markach grup Stellantis i Renault Group.

Codziennie piszemy o samochodach marek Citroën, Peugeot, Renault, Dacia, DS Automobiles, Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Maserati, Leapmotor i Alpine oraz Stellantis.

Marki

  • Citroën
  • Peugeot
  • Renault
  • Dacia
  • DS Automobiles
  • Opel
  • Fiat
  • Jeep
  • Alfa Romeo
  • Maserati
  • Leapmotor
  • Alpine
  • Stellantis

Popularne modele

  • Citroën C3
  • Citroën C4
  • Citroën C5 Aircross
  • Dacia Duster
  • Dacia Bigster
  • Dacia Sandero
  • Dacia Jogger
  • Peugeot 3008
  • Peugeot 5008
  • Renault Clio
  • Renault Captur
  • Renault Rafale
  • Jeep Avenger

Kontakt

Reklama i współpraca
[email protected]

Redakcja
[email protected]

Tematyka: wiadomości motoryzacyjne, testy samochodów, samochody elektryczne, samochody hybrydowe, plug-in hybrid, LPG, SUV, crossover, samochody rodzinne, auta używane, elektromobilność, technologie motoryzacyjne, ceny samochodów, rynek motoryzacyjny, PureTech, BlueHDi, E-Tech, HDi, dCi, TCe.
Copyright © 2004– Francuskie.pl. Wydawca: LiveLink sp. z o.o.
Ponad 1 milion czytelników miesięcznie.
Brak wyników
temu
  • Reklama
  • Wiadomości
    • Renault
    • Citroen
    • Peugeot
    • Różne
    • Opel
    • DS Automobiles
    • Stellantis
    • Dacia
  • Testy
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Historia
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii i motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Rumunia Dacią Duster
    • Turcja
  • Używane
  • Przegląd Prasy

Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny
Od 2004 roku publikujemy wiadomości motoryzacyjne, testy samochodów, poradniki oraz analizy rynku. Specjalizujemy się w markach grup Stellantis i Renault Group.
Marki
Alpine
Citroën
Dacia
DS Automobiles
Peugeot
Renault
Fiat
Opel
Jeep
Alfa Romeo
Maserati
Leapmotor
Stellantis
Popularne modele
Citroën C3
Citroën C4
Citroën C5 Aircross
Dacia Sandero
Dacia Duster
Dacia Bigster
Dacia Jogger
Peugeot 3008
Peugeot 5008
Renault Clio
Renault Captur
Renault Rafale
Opel Frontera
Jeep Avenger
Tematyka
Wiadomości motoryzacyjne
Testy samochodów
Samochody elektryczne
Hybrydy i PHEV
LPG
SUV i crossovery
Samochody rodzinne
Auta używane
Rynek motoryzacyjny
Technologie motoryzacyjne
Elektromobilność
Analizy rynkowe
Kontakt
Reklama i współpraca: [email protected]
Kontakt z redakcją: [email protected]
Francuskie.pl: Citroën, Peugeot, Renault, Dacia, DS Automobiles, Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Maserati, Leapmotor, Stellantis, Renault Group, testy samochodów, wiadomości motoryzacyjne, samochody elektryczne, hybrydy, SUV, crossover, LPG, PureTech, BlueHDi, E-Tech, elektromobilność.
Copyright © 2004–2026 Francuskie.pl. Wydawca: LiveLink sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wpDiscuz
0
0
Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
()
x
| Odpowiedz