Zespół DS TECHEETAH przed wielkim finałem w Nowym Jorku

0 82

Dwie ostatnie rundy sezonu 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB odbędą się w sobotę i niedzielę, 13-14 lipca, w Nowym Jorku. Zespół DS TECHEETAH i Jean-Éric Vergne są liderami obydwu klasyfikacji mistrzostw – konstruktorów i kierowców.

Tak jak w dwóch poprzednich edycjach nowojorskiego wyścigu, trasa wytyczona jest w sercu dzielnicy Brooklyn. Tor o długości 2,32 km składa się z 14 zakrętów i biegnie wzdłuż terminalu promów nowojorskiego portu, w tle mając drapacze chmur na Manhattanie.

Jean-Éric Vergne, ubiegłoroczny mistrz świata Formuły E, a obecnie lider klasyfikacji indywidualnej, staje przed szansą, by zostać pierwszym w historii tej serii wyścigowej podwójnym mistrzem świata. Zespół DS TECHEETAH również walczyć będzie o zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: – Scenariusz jest podobny do tego, z czym zetknęliśmy się w Nowym Jorku w ubiegłym roku. Tym razem jednak nie wypuścimy z rąk tytułu zespołowego. Rok temu przegraliśmy go różnicą zaledwie dwóch punktów. Było to dla nas bolesne doświadczenie. W tym roku zamierzamy dać z siebie wszystko, aby ta sytuacja się nie powtórzyła. Pragniemy nagrodzić nasz zespół zwycięstwem.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance: – Marka DS Automobiles po raz pierwszy przystępuje do podwójnej rundy finałowej z szansą na zdobycie dwóch tytułów mistrzowskich. Właśnie to było jednym z celów naszego programu elektryfikacji gamy pojazdów, jakie stawialiśmy sobie, kiedy debiutowaliśmy kilka lat temu w Formule E. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by ten cel osiągnąć. Trzeba oczywiście pamiętać, że w Nowym Jorku po raz kolejny spotkamy się z bardzo silną konkurencją, i to na trasie, na której nawet drobny błąd okazuje się nadzwyczaj kosztowny. Przystępujemy do finału z przewagą punktową, którą powinniśmy umiejętnie gospodarować – musimy rozegrać te dwa ostatnie wyścigi e-Prix w sezonie rozważnie i inteligentnie, ale przynajmniej presja ataku i związanego z nim ryzyka spoczywa na naszych rywalach.

Jean-Éric Vergne, kierowca bolidu z numerem startowym 25: – Sezon minął bardzo szybko i znowu jedziemy do Nowego Jorku. Zrobiliśmy ostatnio jeszcze jeden krok w rozwoju naszego samochodu. Jestem przekonany, że mam możliwości, by wygrać i zdobyć drugi tytuł mistrzowski; nasz zespół również stać na zwycięstwo drużynowe, które w ubiegłym sezonie wymknęło się z rąk. To jednak nie oznacza, że będziemy działać w jakiś inny sposób: do finału podejdziemy tak samo, jak do każdej poprzedniej rundy. Mamy za sobą udane przygotowania, wierzymy w siebie i po prostu jedziemy tam, by stanąć na starcie. Pojadę najlepiej, jak potrafię, a ostatecznie zadecyduje podliczenie punktów.

André Lotterer, kierowca bolidu z numerem startowym 36: – Z niecierpliwością czekam na start w Nowym Jorku, by walczyć o sukces. Jestem zawiedziony swoimi wynikami w ostatnich wyścigach w Berlinie oraz w Bernie i chcę zdążyć odwrócić tę passę jeszcze przed zakończeniem sezonu. Dla mnie tytuł mistrzowski bardzo się oddalił, ale chcę zdobyć jak najwięcej punktów dla zespołu. Co do mojej sytuacji indywidualnej, z matematycznego punktu widzenia wszystko jeszcze jest możliwe, więc po prostu dam z siebie wszystko i… zobaczymy.

 

WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E FIA ABB 2018/2019

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (PO 11. RUNDZIE):
1.JEAN-ÉRIC VERGNE, 130 PKT
2.LUCAS DI GRASSI, 98 PKT
3.MITCH EVANS, 87 PKT
4.ANDRÉ LOTTERER, 86 PKT
5.ANTÓNIO FÉLIX DA COSTA, 82 PKT
6.ROBIN FRIJNS, 81 PKT
KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW (PO 11. RUNDZIE):
1.DS TECHEETAH FORMULA E TEAM, 216 PKT
2.AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER, 173 PKT
3.ENVISION VIRGIN RACING, 150 PKT
4.NISSAN E.DAMS, 139 PKT
5.MAHINDRA RACING, 117 PKT
6.BMW I ANDRETTI MOTORSPORT, 106 PKT

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o