Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
niezależny dziennik
motoryzacyjny
Brak wyników
temu
  • Wiadomości
    • Stellantis
      • Citroen
      • DS Automobiles
      • Opel
      • Peugeot
      • PSA
      • Stellantis
    • Grupa Renault
      • Alpine
      • Dacia
      • Renault
    • Nissan
    • Różne
  • Testy samochodów
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Przeglądy Prasy
  • Historia motoryzacji
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Wyprawy
    • Argentyna
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
    • Tajlandia
    • Wietnam
  • Kontakt
    • REKLAMA
    • Redakcja Francuskie.pl
    • Partnerzy
    • Dla organizatorów zlotów
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
Brak wyników
temu
Główna Wiadomości

Zespół Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026

Krzysztof Gregorczyk autor Krzysztof Gregorczyk
2026-03-24
w Wiadomości, Różne
Czas czytania 8 minut
45
A A
0
Zespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 1 Wiadomości

Mitsubishi Motors (Mitsubishi Motors Corporation) poinformowało, że zespół Mitsubishi Ralliart, któremu firma zapewniała wsparcie techniczne, weźmie udział w rajdzie Asia Cross Country Rally 2026 (AXCR), który odbędzie się w sierpniu tego roku w Tajlandii. Team, który w  2025 roku stanął na najwyższym stopniu podium, planuje wystawić trzy pickupy L200/Triton* do rywalizacji o kolejne zwycięstwo w rajdzie AXCR.

Podczas 47. Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Bangkoku zaprezentowano nowe barwy samochodu rajdowego Mitsubishi Ralliart zmodyfikowanego zgodnie ze specyfikacją T1 modelu terenowego L200/Triton.

Firma Mitsubishi Motors od dawna postrzega sporty motorowe jako kluczowy obszar prac badawczo-rozwojowych, który pozwala podnosić umiejętności inżynierów oraz osiągi pojazdów. Po raz kolejny firma wykorzysta wymagające warunki rajdowe do udoskonalania swoich produktów.

W 2025 roku Team Mitsubishi Ralliart startował trzema najnowszymi rajdowymi L200/Triton o wyższej mocy i konstrukcji o wzmocnionej trwałości. Prowadzący Tritona T1 Chayapon Yotha (Tajlandia) objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej już na trzecim etapie, utrzymując szybkie tempo – mimo utknięcia w głębokim błocie na piątym etapie – zapewnił sobie zwycięstwo w rajdzie z niewielką przewagą wynoszącą około siedmiu minut. Było to drugie zwycięstwo zespołu w klasyfikacji generalnej AXCR i pierwsze od trzech lat.

Zespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 2 Wiadomości

Rajd AXCR 2026 będzie przebiegać przez Tajlandię na odcinku około 2000 kilometrów i potrwa sześć dni. W związku z tym, że konkurencyjne zespoły ulepszają swoje pojazdy, model Triton również został poddany dalszym modyfikacjom. Dopracowano silnik, zawieszenie i inne kluczowe elementy konstrukcji, aby w pełni wykorzystać potencjał pojazdu i zapewnić zespołowi jak najlepszy stan samochodów już od chwili startu.

Team Mitsubishi Ralliart to prywatny zespół, którego właścicielem jest firma Tant Sport z Tajlandii. Dyrektorem zespołu jest Hiroshi Masuoka. Inżynierowie Mitsubishi Motors są odpowiedzialni za dopracowanie wyczynowych wersji samochodu i wsparcie techniczne podczas rajdu.

Podobnie jak w zeszłym roku, kierowcami i pilotami będą Chayapon Yotha (Tajlandia) i Peerapong Sombutwong (Tajlandia), którzy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji generalnej AXCR 2022 i 2025 oraz japoński duet Katsuhiko Taguchi i Takahiro Yasui, którzy zajęli piąte (najwyższe ze wszystkich japońskich zespołów) miejsce w AXCR 2025, a także Kazuto Koide (Japonia) i pilot Eiji Chiba (Japonia), prowadzący trzeci samochód zespołu.

Podczas 47. Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Bangkoku zespół zaprezentował nowe barwy modelu L200/Triton na AXCR 2026. Nowy projekt – zainspirowany samochodami rajdowymi Lancer Evolution i Pajero — które odniosły liczne zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Świata oraz Rajdzie Dakar — wyróżnia się przede wszystkim odważnym wykorzystaniem wyrazistej czerwieni. Grafika przedstawiająca cyfrową burzę piaskową oraz logo Ralliart, przejęte z poprzedniego modelu jako symbole zespołu, nawiązują do kłębów kurzu wznieconego przez samochody rajdowe. Ich dynamiczna, wznosząca się ku tyłowi linia nadwozia doskonale wyraża niepohamowaną fascynację sportami motorowymi firmy Mitsubishi Motors.

Hiroshi Masuoka, Dyrektor Zespołu Mitsubishi Ralliart

„W zeszłym roku Yotha osiągał regularnie dobre wyniki, plasując się w czołówce każdego etapu bez większych potknięć. W trzecim dniu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i utrzymał je aż do mety, zapewniając sobie zwycięstwo. Dzięki niezawodności modelu L200/Triton, a także jego wyjątkowej zwrotności i sprawności w terenie, kierowca mógł pokonywać najtrudniejsze odcinki trasy z pewnością siebie i pełną kontrolą. Nawet na najbardziej wymagających odcinkach terenowych pokonywał przeszkody dzięki wsparciu kolegów z drużyny. Taguchi udowodnił również bezkonkurencyjne walory L200/Tritona, osiągając najlepszy czas na piątym etapie, który był najdłuższym odcinkiem rajdu. Bezustannie udoskonalamy ten model, zachowując jego podstawową koncepcję, i w tegorocznym starcie AXCR zaprezentujemy się równie dobrze przygotowani jak w poprzednim sezonie. W tym roku celem są miejsca 1-2 na podium, o które będą walczyć Yotha i Taguchi.”

Zespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 3 Wiadomości

Team MITSUBISHI RALLIART 

Dyrektor zespołu: Hiroshi Masuoka (Mitsubishi Motors)
Szef zespołu: Chayut Yangpichit (Tajlandia: TANT SPORT)
Dyrektor Techniczny: Kopong Amatayakul (Tajlandia: TANT SPORT)

Kierowcy i piloci:

1. Kierowca: Chayapon Yotha
Pochodzi z: Prowincji Udon Thani, Tajlandia
Urodzony: 16 sierpnia 1987 (38 lat)
Kariera zawodowa: Chayapon Yotha rywalizuje w licznych rajdach i wyścigach w Tajlandii. Dwukrotny mistrz AXCR (2022, 2025). Znany z precyzyjnego i ostrożnego stylu jazdy oraz umiejętności utrzymywania dużej prędkości bez ryzyka uszkodzenia pojazdu.
Pilot: Peerapong Sombutwong (Tajlandia)

2. Kierowca: Katsuhiko Taguchi
Pochodzi z: Okayama, Japonia
Urodzony: 7 lutego 1972 r. (54 lata)
Kariera: Międzynarodowy kierowca rajdowy z dwoma tytułami Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku FIA. Zajął w klasyfikacji generalnej w AXCR 2025 5. miejsce, najwyższe, jakie zajęła japońska załoga.
Pilot: Takahiro Yasui (Japonia)

3. Kierowca: Kazuto Koide (Mitsubishi Motors)
Pochodzi z: Prefektury Aichi, Japonia
Urodzony: 19 czerwca 1979 (46 lat)
Kariera: kierowca testowy Mitsubishi Motors, który był odpowiedzialny za testowanie wielu nowych modeli, w tym Pajero i Lancera Evolution. Obecnie jest również instruktorem jazdy dla kierowców testowych, pracuje także jako kierowca pokazowy na imprezach w Japonii i za granicą.
Pilot: Eiji Chiba (Japonia)

Zespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 4 Wiadomości

AXCR 2026

AXCR to największy rajd terenowy w regionie ASEAN, który stawia przed zawodnikami wyzwania w postaci różnorodnego, wymagającego terenu, obejmującego tropikalne lasy deszczowe, ścieżki w dżungli, błotniste drogi, przeprawy przez rzeki oraz trasy górskie. Rajd ten stanowi sprawdzian nie tylko osiągów pojazdów, ale także pełni umiejętności oraz pracy zespołowej kierowców i pilotów. AXCR 2026 odbędzie się w całości w Tajlandii. Rajd rozpocznie się uroczystym startem 9 sierpnia w Pattaya, jednym z najpopularniejszych zakątków turystycznych na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Etapy wyścigu rozpoczynają się 10 sierpnia, a trasa będzie przebiegać na północ przez zróżnicowane tereny, by 15 sierpnia dotrzeć do mety w Phitsanulok, ważnym węźle komunikacyjnym w północnej Tajlandii. Przewiduje się, że całkowita długość trasy rajdu osiągnie około 2000 kilometrów.

Oficjalna Strona poświęcona AXCR 2026:

https://asiacrosscountryrally.com/ 

Oficjalny kanał społecznościowy rajdu:

Instagram: https://www.instagram.com/ralliart.official/ 

*Na wielu rynkach L200 sprzedawany jest jako Triton.

O  Mitsubishi  Motors:

Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagę na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, marka wykazała się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające standardy nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, firma Mitsubishi Motors wprowadziła strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive Your Ambition” – połączenie osobistego zaangażowania z chęcią odkrywania i rozwoju oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors intensywnie inwestuje w innowacyjne technologie, atrakcyjny design i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

O firmie Astara:

Astara jest globalną firmą specjalizującą się w efektywnej dystrybucji samochodów oraz liderem w sektorze motoryzacyjnym, ukierunkowanym na tworzenie wartości zarówno dla reprezentowanych marek, jak i dla klientów.

Łączymy niemal 50 lat doświadczenia z autorskimi technologiami, cyfryzacją oraz analityką danych, aby lepiej rozumieć potrzeby każdego rynku i oferować elastyczne, spersonalizowane rozwiązania z zakresu mobilności klientom indywidualnym, firmom oraz administracji publicznej. Nasz globalny model operacyjny wzmacnia przewagę konkurencyjną firmy Astara i pozycjonuje ją jako punkt odniesienia w zakresie efektywności oraz wartości dodanej w sektorze motoryzacyjnym.

W 2025 roku Astara osiągnęła przychody na poziomie 5,5 mld euro i sprzedała 220.000 nowych pojazdów. Zespół blisko 3.000 pracowników reprezentujących 50 narodowości działa w 18 krajach Europy (Hiszpania, Portugalia, Niderlandy, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria i Austria) oraz Ameryki Łacińskiej (Argentyna, Boliwia, Peru, Chile i Kolumbia).

Więcej informacji na temat firmy Astara można znaleźć na stronie www.astara.com

Warto przeczytać!

The Venetian Resort ponownie bazą zespołu Alpine F1 podczas Grand Prix Las Vegas

Mitsubishi Colt znika z rynku. Ostatnie sztuki u dealerów

Nissan wraca do operacyjnej rentowności. Ameryka ciągnie wyniki koncernu

 

 

źródło: Astara Polska, importer samochodów Nissan i Mitsubishi

Francuskie.pl w Google News Ustaw Francuskie.pl jako preferowane źródło
Francuskie Samochody Olej do silnika 1.2 PureTech Akcja Lucim
Zapisz się na newsletter
Najciekawsze newsy i testy o francuskich autach — bez spamu. 1–2 razy w tygodniu.
Możesz wypisać się w każdej chwili.

Galeria

Galeria dołączonych zdjęć

Zespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 2 WiadomościZespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 3 WiadomościZespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 4 WiadomościZespol Mitsubishi Ralliart startuje w Asia Cross Country Rally 2026 5 Wiadomości
1 1 głos
Ocena artykułu
Tagi: SportMitsubishirajdAzjaRenault-Nissan-MitsubishiL200Triton
Udostepnij16Tweet10Udostepnij3
Krzysztof Gregorczyk

Krzysztof Gregorczyk

Dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat francuskiej motoryzacji, od lat związany z redakcją francuskie.pl. Autor największej liczby artykułów i wiadomości publikowanych w serwisie, regularnie relacjonujący wydarzenia branżowe oraz targi motoryzacyjne w kraju i za granicą. Jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w polskiej sieci motoryzacyjnej i wyróżniają się dbałością o szczegóły oraz rzetelną oceną użytkową. Miłośnik jazdy po krętych drogach, znany także jako nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Komentarze inline
Zobacz wszystkie komentarze

Popularne teraz

  • dacia striker 4 Wiadomości

    Nowa Dacia Striker coraz bliżej salonów. Jakie będzie miała silniki i z kim konkuruje?

    2794 udostępnienia
    Udostepnij 1118 Tweet 699
  • Nowy Citroën C5 Aircross II 2026 MAX 145 KM Hybrid oczami Austriaków. Komfort, styl i jedno małe ale.

    1273 udostępnienia
    Udostepnij 509 Tweet 318
  • Jakie nowe samochody Dacia zobaczymy w latach 2026-2027? Silnik ze spalaniem 3,3 litra na 100 km jedną z zapowiedzi

    1119 udostępnienia
    Udostepnij 448 Tweet 280
  • Produkcja Dacii mocno w dół. Fabryka w Mioveni wyhamowała w kwietniu 2026

    947 udostępnienia
    Udostepnij 379 Tweet 237

Testy samochodów

megane renault 2012 gt Wiadomości
Testy

Test: Renault Megane GT 2.0 TCe 180 KM 2012 – sportowy kompakt z odrobiną szaleństwa. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2012-07-26
renault zoe 11 Wiadomości
Testy

Test: Renault Zoe – pierwsza jazda samochodem elektrycznym. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Tomasz Nowicki
2013-10-18
peugeot 3008 gt hev 145 km 023 Wiadomości
Testy

Test: nowy Peugeot 3008 GT HEV 145 KM 2025. Hybrydowy SUV

autor Krzysztof Gregorczyk
2025-04-21
0474 05 Wiadomości
Citroën - testy i opinie

Test: Używany Citroën ZX Volcane 1.9 120 KM 1998 automat – szybki kompakt Citroena z mocnym silnikiem. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2007-05-08
01. Test Nowy Peugeot 2008 na pienińskich drogach Wiadomości
Testy

Test: Peugeot 2008 1.2 110 KM EAT6 – mały crossover na pienińskich drogach. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy, spalanie

autor Krzysztof Gregorczyk
2016-08-05

Najnowsze komentarze

  • Anonim - Nowy Renault Duster 1.0 Turbo Evolution dotarł do dealerów. Ma 100 KM, 166 Nm i niską cenę
  • Weteran motoryzacji - Jakie nowe samochody Dacia zobaczymy w latach 2026-2027? Silnik ze spalaniem 3,3 litra na 100 km jedną z zapowiedzi
  • Piotrek - Jakie nowe samochody Dacia zobaczymy w latach 2026-2027? Silnik ze spalaniem 3,3 litra na 100 km jedną z zapowiedzi
  • Arek - Jakie nowe samochody Dacia zobaczymy w latach 2026-2027? Silnik ze spalaniem 3,3 litra na 100 km jedną z zapowiedzi
  • Krzysztof Gregorczyk - Francuskie premium na polskich drogach: DS Automobiles z 38-procentowym wzrostem sprzedaży w Polsce
  • Łukasz - Francuskie premium na polskich drogach: DS Automobiles z 38-procentowym wzrostem sprzedaży w Polsce
  • Jasiek - Nowa Dacia Striker coraz bliżej salonów. Jakie będzie miała silniki i z kim konkuruje?
  • Reklama
  • Redakcja Francuskie.pl
  • Kontakt
  • Współpraca
  • Organizujesz zlot?

Francuskie samochody
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny. Piszemy o markach Alpine | Citroen | Dacia | DS Automobiles | Fiat | Jeep | Nissan | Opel | Peugeot | PSA | Renault | Stellantis. Copyright © 2004 - 2024 Francuskie.pl. wydawca LiveLink sp.z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione.
Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
Kontakt z redakcją: [email protected]

Witam ponownie!

Zaloguj się

Zapomniane hasło?

Odzyskaj hasło

Wpisz nazwę użytkownika lub adres by uzyskać hasło

Zaloguj się
Brak wyników
temu
  • Reklama
  • Wiadomości
    • Renault
    • Citroen
    • Peugeot
    • Różne
    • Opel
    • DS Automobiles
    • Stellantis
    • Dacia
  • Testy
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Historia
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii i motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Rumunia Dacią Duster
    • Turcja
  • Używane
  • Przegląd Prasy
wpDiscuz
0
0
Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
()
x
| Odpowiedz