Znakomite wyniki marki Peugeot we Francji – lew liderem rynku

6 1 195

Peugeot osiągnął w styczniu znakomite wyniki sprzedaży na rodzimym rynku. Informowaliśmy Was już o tym, że liderem rynku okazała się druga generacja 208-ki, ale to nie wszystko. Peugeot jest też liderem francuskiego rynku w łącznej sprzedaży samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.

W styczniu 2020 roku Peugeot uzyskał znakomite wyniki zwiększając swój udział rynkowy o aż 2,4 punktu procentowego, do poziomu 21,3%! W efekcie zajmuje pierwsze miejsce w wynikach sprzedaży samochodów osobowych i lekkich aut dostawczych. Dodajmy, że cały ten rynek skurczył się o 12,7%.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Marka jest również liderem sprzedaży w kanale dystrybucji do osób prywatnych.

Te znakomite wyniki, to efekt świetnego przyjęcia dwóch najnowszych modeli – 208 i 2008. Na uwagę zasługuje także duże zainteresowanie wersjami elektrycznymi obu tych aut. W styczniu spośród wszystkich przyjętych zamówień na 208-kę, aż 26% przypadło na odmianę elektryczną!

W styczniu bieżącego roku w pierwszej piątce najchętniej kupowanych we Francji aut znalazły się dwa Peugeot. To aktualny rynkowy lider, Peugeot 208, z 7-procentowym udziałem w rynku, a także kompaktowy SUV 3008, do którego należało 3,9% rynku (trzecie miejsce).

Jednocześnie znakomite wyniki sprzedaży przełożyły się na to, że aż pięć modeli jest liderami w swoich klasach. To Peugeot 208 w segmencie B (7% udziału w rynku), Peugeot 308 w segmencie C (2,6% rynku), Peugeot 3008 w segmencie C-SUV (3,9% rynku), Peugeot 2008 w segmencie B-SUV (2,9%) oraz Peugeot 508 w segmencie D (0,9%).

Rynek aut osobowych skurczył się w styczniu 2020 o 13,4%. Peugeot wykroił dla siebie 21,8% tego segmentu zwiększając udział rynkowy o 2,7 punktu procentowego. Jeśli chodzi o segment lekkich samochodów dostawczych, to tutaj Peugeot także wykazał tendencję wzrostową. Miał w styczniu 19,5% udziału w tym segmencie rynku i zwiększył go w porównaniu ze styczniem 2019 roku o 1,3 punktu procentowego. Ten segment rynku skurczył się w styczniu we Francji o 9,3%.

Wyraźnie widać, że Francuzi nie uważają nowych wersji Peugeotów za drogie, czy niewarte tych pieniędzy. Dodam też, że Peugeot e-208 wzbudzał ogromne zainteresowanie osób odwiedzających tegoroczne Retromobile. Relacja związana z marką Peugeot wkrótce. Na razie możecie poczytać i obejrzeć przeszło 150 zdjęć Citroënów.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
6 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
Obywatel MKmarkmarkGoebelsMako Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kok
Gość
kok

W tych tekstach brakuje informacji o wynikach konkurencji. np. jakie auta są w pierwszej piątce itd.
Co do Peugeota, to niestety z samej Francji się nie wyżywią i powinni dbać o inne rynki.

Mako
Gość
Mako

A w PL?

Goebels
Gość
Goebels

Czyli sprzedali mniej aut, ale jest sukces…

mark
Gość
mark

No dziwne gdyby na rodzimym rynku mieli pod górę …w Polsce za to ta luksusowa marka jest na 19 miejscu …buahuhaa

mark
Gość
mark

We Francji płonie tygodniowo ok 1000 aut to chyba taki ich sport narodowy …więc sprzedaż jest i będzie

Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

Fiat też był na pierwszym miejscu we Włoszech. Z akcentem na był.