Zupełnie nowy, zaskakujący samochód Renault. Konkurent Captura?

2 1 332

Zaskakująca decyzja Renault. Nowy samochód będzie crossoverem segmentu B i nawiązywał nieco do Captura. Skąd ten pomysł?

Drugie auto w tym samym segmencie ma pomóc koncernowi rozbudować swoje udziały w rynku. Captur sprzedaje się bardzo dobrze, jednak Renault zidentyfikowało jeszcze inne segmenty klientów. Ważne jest też to, że crossovery to najszybciej rozbudowujący się segment rynku. Są popularne, ponieważ wygodniej się do nich wsiada a moda również ma wpływ na decyzje zakupowe.

Nowe Renault może być połączeniem nadwozia Clio oraz pakietu stylizacyjnego, podobnie jak Dacia robi to z Sandero. Sandero Stepway jest rozwinięciem linii Sandero i sprzedaje się bardzo dobrze. Przypuszczenia te potwierdzać może fakt, że niedawno udało się sfotografować auto prototypowe, które może być właśnie nowym modelem, jeszcze bez dodatków. Podwyższone zawieszenie wyraźnie sugeruje nową konstrukcję w tym zakresie. Jeśli dodamy do tego relingi, powstanie bardzo zgrabny crossover.

Samochód powstanie prawdopodobnie na bazie platformy CMF-B, która wykorzystywana jest przez takie modele jak Captur i Clio. Pod maskę trafią silniki 1.0 SCe o mocy 75 KM, 1.0 TCe o mocy 100 KM oraz 1.3 TCe o mocy 130 KM. Prawdopodobnie pojawi się również hybryda.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
spoogieMarcin (ten wiecie który) Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

Zaraz to reno nie ma crossovera segmentu b? A captur to co to jest? To wygląda jak zwykły muł testowy w karoserii clio dla np podzespołów hybrydowego captura.

spoogie
Gość
spoogie

Też mi się tak wydaje. To żaden produkcyjny model a testowaczka.