Dowcipna innowacja w samochodach Renault

0 864

Jaką dowcipną innowację mógł wymyślę producent samochodów z Francji? Korespondentka z Międzynarodowej Wystawa Samochodów w Berlinie w 1935 roku pisała tak:

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

„Ogólnie widzi się troskę konstruktorów o podniesienie skali komfortu w samochodach, przy jednoczesnym obniżeniu ich ceny. Linja aerodynamiczna karoserji króluje; jedni konstruktorzy pojęli ją niesłychanie śmiało, czasem nawet ekscentrycznie, drudzy trochę ostrożniej, z pewnym uwzględnieniem klijenteli nie hołdującej zbyt ostatniemu krzykowi mody. 

Przeważa głównie pękaty przód samochodu, w którym przeważnie pod maską jest chowanko na koło zapasowe, podczas gdy w tyle samochodu zwężającym się ku końcowi mieści się silnik.

Dowcipną inowację można było zaobserwować w samochodach Renault, a mianowicie, do kufra umieszczonego coprawda z tyłu, można się dostać z wewnątrz wozu.

Znamienny jest również pewien nawrót do czterech biegów a w konstrukcjach francuskich wzrost litrażu silników, np. Citroen podniósł pojemność swego modelu 7 CVX z 1.200 na 1.600 cm3″

Tyle hr. Maria de Lavaux, która przygotowała relację.

Pisownia oryginalna. Fragmenty tekstu pochodzą z artykułu zamieszczonego w czasopismie Świat nr. 9. z dnia 2.III.1935 r. s. 27. 

 

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o