Chat with us, powered by LiveChat

Dacia Duster – oto nowy samochód papieża Franciszka!

Samochód posłuży jako papamobile podczas wizyty Franciszka w Rumunii.

6 4 616

Dacia Duster będzie służyła jako papamobile. Zmodyfikowany zgodnie z zasadami Watykanu samochód posłuży papieżowi Franciszkowi podczas wizyty w Rumunii.

Papież Franciszek ma nieco inny stosunek do wartości materialnych niż jego poprzednicy. Zamiast drogich i luksusowych przedmiotów, wybiera skromne i budżetowe i dotyczy to również samochodów. Franciszek jeździł m.in. białym Renault 4 i Loganem. Z kolei Lamborghini Huracan, które dostał w prezencie, zostało wystawione na aukcji, a dochód ze sprzedaży przeznaczono na cel charytatywny. Podczas wizyty w Rumunii Ojciec Święty będzie podróżował zmodyfikowaną Dacią Duster, która po pierwsze jest produktem lokalnym, a po drugie budżetowym, co pokrywa się z przekonaniami Franciszka.Dacia Duster papamobile

Papieski Duster został zaprojektowany przez Dacię oraz Służbę i Ochronę Państwa, a wszystkie modyfikacje wykonano zgodnie z surowymi wymaganiami Watykanu. Samochód powstał w fabryce w Pitesti. Dacia Duster straciła część zadaszenia, aby stworzyć przeszklony podest, z którego Ojciec Święty będzie mógł pozdrawiać tłumy. Przedni fotel przesunięto, a w miejscu zagłówka dla bezpieczeństwa zainstalowano uchwyt.

Biała Dacia Duster otrzymała papieskie tablice rejestracyjne SCV1 wykorzystywane podczas oficjalnych wizyt zagranicznych, ale dla rejestracji pojazdu trzeba było wydać specjalne rozporządzenie. „W drodze odstępstwa od przepisów art. 13 ust. (1) rządowego rozporządzenia nadzwyczajnego nr 1995/2002 w sprawie dróg publicznych, upoważnia się Służbę i Ochronę Państwa do zarejestrowania unikalnych numerów pojazdów, w których Jego Świątobliwość Papież Franciszek będzie poruszał się z okazji swojej wizyty w Rumunii w dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 roku”.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
mikPawełDacia DusterZenonSeb Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

Też mam białego Dustera II. Przypadek?

Dacia Duster
Gość
Dacia Duster

Też posiadam Dustera II białego…

Seb
Gość
Seb

Nie wygląda to, z tej perspektywy, imponująco. Powiedziałbym wręcz że nieco druciarsko.

Zenon
Gość
Zenon

Na miejscu Papieża, bym się zastanowił

Paweł
Gość
Paweł

Jak tak można…. proboszcz u mnie na wsi będzie chyba musiał Passata sprzedać bo nie wypada jeździć autem lepszym od tego, którego używa szef…

mik
Gość
mik

Jaki papież takie papamobile… Co by nie mówić papież nie powinien odwalać takich szopek tylko szanować powagę swojego urzędu.