Citroën Moovan: samochód na mobilne czasy

0 4

Ale na tym nie poprzestano. Dotmobil, firma która zaprojektowała rozwiązanie, dodała więcej interesujących możliwości. Poprzez UMTS samochód może łączyć się z dedykowaną stroną WWW, zawierającą informacje o ruchu. Możliwa jest również nawigacja on-line, z obliczaniem trasy. Mapy ładowane są na bieżąco z serwera, dzięki czemu są zawsze aktualne. Przychodzące e-maile są czytane przez komputerowy syntezator mowy, dzięki czemu kierowca nie musi spoglądać na ekran. Można nawet słuchać książek, również pobieranych z sieci. Samochód ma być wyposażony również w odtwarzacz DVD, odpowiedni zestaw głośnomówiący, złącza USB, slot kart SD. Moovan, bazujący na C3 Plurier jest oczywiście autem koncepcyjnym, wyprodukowanym w jednym egzemplarzu, ale wydaje się, że wytyczony kierunek jest słuszny i za jakiś czas te wszystkie nowości trafią do aut seryjnych. Jest to bowiem wykorzystanie istniejących technologii, połączonych w jeden mobilny serwis, zintegrowany i łatwo zarządzany.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Dotmobil, firma która zajmuje się tym przedsięwzięciem, ma bardzo ambitne plany. M.in. planuje podjąć wyzwanie automatycznego kierowania pojazdem na podstawie danych z GPS i z wykorzystaniem technologii CCD wspomaganej odpowiednim oprogramowaniem. Samochód wyposażony w tą technologię ma samodzielnie (bez wspomagania kierowcy) przejechać blisko 200 kilometrów trudnego terenu.

To nie wszystko – samochody koncepcyjne mają być wyposażone w WLAN oraz Wi-Max. Phase 2 Project, czyli nowa odsłona mobilnego samochodu, będzie również umożliwiała bezpieczne płatności, dostęp do treści muzycznych (zakupy „na żądanie”) oraz sterowanie cyfrowym wyposażeniem domu.

Czyżby więc niedługo pojęcie mobilna praca i rozrywka będzie czymś znacznie więcej niż w obecnym pojęciu? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
gość
Gość
gość

Bardzo ciekawa koncepcja. Szkoda, że UMTS na razie tylko w miastach. Ale to krok w przyszłośc.

gość
Gość
gość

Interesujące.