Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
niezależny dziennik
motoryzacyjny
Brak wyników
temu
  • Wiadomości
    • Stellantis
      • Citroen
      • DS Automobiles
      • Opel
      • Peugeot
      • PSA
      • Stellantis
    • Grupa Renault
      • Alpine
      • Dacia
      • Renault
    • Nissan
    • Różne
  • Testy samochodów
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Przeglądy Prasy
  • Historia motoryzacji
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Wyprawy
    • Argentyna
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
    • Tajlandia
    • Wietnam
  • Kontakt
    • REKLAMA
    • Redakcja Francuskie.pl
    • Partnerzy
    • Dla organizatorów zlotów
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
Brak wyników
temu
Główna Wiadomości

Inni kierowcy mnie denerwują

Krzysztof Gregorczyk autor Krzysztof Gregorczyk
2013-06-07
w Wiadomości
Czas czytania 3 minut
28
A A
13
Szkoła Jazdy Renault Wiadomości

Co najbardziej denerwuje Polaków w zachowaniu innych kierowców? Przede wszystkim brak sygnalizowania zmiany pasa ruchu – tak uważa 44% internautów, którzy wzięli udział w ankiecie zorganizowanej przez Szkołę Jazdy Renault i serwis Motoryzacja w portalu Interia.pl*.

Na drugim miejscu pośród najbardziej irytujących zachowań innych kierowców jest spóźnione ruszanie ze świateł (33%), następnie nieuzasadnione trąbienie (14%) oraz SMS-owanie w czasie jazdy (11%).

O ile spóźnione ruszanie ze świateł ma znaczenie raczej dla płynności ruchu w miastach niż dla bezpieczeństwa, to zmiana pasa bez sygnalizacji kierunkowskazem czy pisanie wiadomości w telefonie stwarzają realne zagrożenie – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

Pozornie prosty manewr, czyli zmiana pasa ruchu, jest powodem wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, gdyż kierowcy nie przywiązują do tego manewru zbytniej wagi. Jeżeli ktoś codziennie, przez lata powiela nieprawidłowe zachowania, to później, gdy chce to zmienić, trudno mu jest zapanować nad odruchami. Na szczęście ta sama zasada działa też w drugą stronę, tzn. powtarzane prawidłowe zachowania również stają się automatyczne – wyjaśniają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Gdy chcesz zmienić pas ruchu:

  1. Oceń ogólną sytuację na drodze – inne samochody, piesi i przejścia dla pieszych w zasięgu wzroku, skrzyżowania w pobliżu etc.
  2. Spójrz w tylne lusterko – szczególnie zwróć uwagę na to, czy inni kierowcy nie sygnalizują zmiany pasa ruchu i weź pod uwagę prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na pasie, na który zamierzasz wjechać.
  3. Włącz kierunkowskaz i ponownie sprawdź sytuację na drodze, spoglądając w lusterka. Pamiętaj o martwym punkcie i spójrz przez ramię, aby upewnić się, że obok nie jedzie inny samochód, niewidoczny w lusterkach.
  4. Powoli, stopniowo zmień pas ruchu.

Wykonanie wszystkich tych czynności zajmuje zaledwie kilka sekund – mówią trenerzy.

Koncentracja wyłącznie na prowadzeniu auta, gdy siedzimy za kierownicą, na pewno wpłynęłaby na zmniejszenie liczby kolizji i wypadków oraz zmniejszyłaby irytację i stres wszystkich kierowców na drodze – podsumowuje Zbigniew Weseli.

 

* W ankiecie na portalu Interia.pl wzięło udział 2804 internautów

 

Warto przeczytać!

Renault liderem rynku samochodów dostawczych w Polsce. Master na szczycie

10 najtańszych nowych samochodów Citroën, Dacia, Peugeot i Renault. Oferty salonów

Nowe Renault 4 z 1961 r. „Bez smarowania, bez dolewania wody – wystarczy odrobina benzyny”

Szkoła Jazdy Renault to pierwsza markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy Renault na świecie. Szkoła działa na terenie lotniska Warszawa-Bemowo. W ofercie szkoły znajdują się kursy dla klientów indywidualnych i flotowych, program dla kierowców samochodów dostawczych, jazda defensywna, czyli szkolenie z techniki bezpiecznej jazdy w realnym ruchu drogowym, audyty flot samochodowych, kurs ekojazdy, wykłady z psychologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Szkoła dysponuje 50.000 m² powierzchni do ćwiczeń, w tym płytą poślizgową o długości 120 m oraz kręgiem poślizgowym o średnicy 60 m, a także płytami betonowymi do jazdy na trolejach i torem do jazdy terenowej. Szkoła Jazdy Renault jest członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego i Polskiego Stowarzyszenia Motorowego.
Szczegóły: www.szkolajazdyrenault.pl

 

 

źródło: Renault Polska

Francuskie.pl w Google News Ustaw Francuskie.pl jako preferowane źródło
Francuskie Samochody Olej do silnika 1.2 PureTech Akcja Lucim
Zapisz się na newsletter
Najciekawsze newsy i testy o francuskich autach — bez spamu. 1–2 razy w tygodniu.
Możesz wypisać się w każdej chwili.

Galeria

0 0 głosy
Ocena artykułu
Tagi: RenaultWszystkie
Udostepnij10Tweet6Udostepnij2
Krzysztof Gregorczyk

Krzysztof Gregorczyk

Dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat francuskiej motoryzacji, od lat związany z redakcją francuskie.pl. Autor największej liczby artykułów i wiadomości publikowanych w serwisie, regularnie relacjonujący wydarzenia branżowe oraz targi motoryzacyjne w kraju i za granicą. Jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w polskiej sieci motoryzacyjnej i wyróżniają się dbałością o szczegóły oraz rzetelną oceną użytkową. Miłośnik jazdy po krętych drogach, znany także jako nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Komentarze inline
Zobacz wszystkie komentarze

Popularne teraz

  • Nowy Fiat Qubo L

    Nowy Fiat Qubo L z dieslem ma już polski cennik. Ile kosztuje bliźniak Berlingo?

    2896 udostępnienia
    Udostepnij 1158 Tweet 724
  • Citroën C5 Aircross majowej w promocji. Nowy cennik SUV-a

    1341 udostępnienia
    Udostepnij 536 Tweet 335
  • Nowa Dacia Bigster ma jeden problem, twierdzi nabywca tego SUVa

    10361 udostępnienia
    Udostepnij 4144 Tweet 2590
  • Nowy Renault Duster 1.0 Turbo Evolution dotarł do dealerów. Ma 100 KM, 166 Nm i niską cenę

    3698 udostępnienia
    Udostepnij 1479 Tweet 925

Testy samochodów

peugeot 307sw r9.jpg Wiadomości
Testy

Test: Peugeot 307 1.6 110 KM – kompaktowy lew z charakterem. Zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2006-08-22
renault trafic camper 2 scaled Wiadomości
Testy

Test: Renault Wavecamper Trafic 2.0 dCi 170 KM EDC 2021: 10 pomysłów na to jak zbudować dobrego kampera. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Tomasz Nowicki
2021-08-22
peugeot 3008 2022 hybrid4 4x4 1 scaled Wiadomości
Testy

Test: Peugeot 3008 HYbrid4 300 KM 4×4 – mocny, piękny i praktyczny SUV dla rodziny z ładowarką w garażu. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Małgorzata Kozikowska
2022-12-26
Citroen Grand C4 Spacetourer
Citroën - testy i opinie

Test: Citroën Grand C4 Spacetourer 2.0 BlueHDi 150 KM – przestronny, komfortowy i… lepszy niż SUV. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Małgorzata Kozikowska
2018-11-12
15. Citroen C1 test Wiadomości
Citroën - testy i opinie

Test: Citroën C1 1.2 82 KM – NAJlepszy z trojaczków. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2014-10-27

Najnowsze komentarze

  • Inny Anonimowy - Renault będzie miało silnik V6! HORSE W30 ma 544 KM trafi do hybryd
  • jajakobyly - Alfa Romeo wprowadza nowy pakiet Performance dostępny dla modeli Giulia i Stelvio
  • Romuald Brzęczytwarz - Nowy silnik w Renault Symbioz na początku cennika. Polscy klienci na to czekali
  • Anonim - 1.2 PureTech EB3 jednak zostaje w ofercie Stellantis. Producent potwierdza Euro 7
  • Anonim - Alfa Romeo wprowadza nowy pakiet Performance dostępny dla modeli Giulia i Stelvio
  • Anonim - Dacia Sandero dostanie silnik 1.8 Full Hybrid 155 KM! Testy już trwają, znamy datę premiery
  • Edek - Nowa Lancia Ypsilon Turbo 100 od 15.950 euro. Start sprzedaży we Włoszech
  • Reklama
  • Redakcja Francuskie.pl
  • Kontakt
  • Współpraca
  • Organizujesz zlot?

Francuskie samochody
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny. Piszemy o markach Alpine | Citroen | Dacia | DS Automobiles | Fiat | Jeep | Nissan | Opel | Peugeot | PSA | Renault | Stellantis. Copyright © 2004 - 2024 Francuskie.pl. wydawca LiveLink sp.z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione.
Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
Kontakt z redakcją: [email protected]

Witam ponownie!

Zaloguj się

Zapomniane hasło?

Odzyskaj hasło

Wpisz nazwę użytkownika lub adres by uzyskać hasło

Zaloguj się
Brak wyników
temu
  • Reklama
  • Wiadomości
    • Renault
    • Citroen
    • Peugeot
    • Różne
    • Opel
    • DS Automobiles
    • Stellantis
    • Dacia
  • Testy
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Historia
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii i motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Rumunia Dacią Duster
    • Turcja
  • Używane
  • Przegląd Prasy
wpDiscuz
13
0
Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
()
x
| Odpowiedz