Signatech Alpine Elf kompletuje zespół na Mistrzostwa Świata FIA WEC w sezonie 2019/2020

0 125

Signatech Alpine Elf prezentuje zespół na Mistrzostwa Świata FIA WEC w sezonie 2019/2020.

Pierre Ragues po debiucie w European Le Mans Series w 2013 roku i zdobyciu miejsca na podium w kategorii LMP2 w wyścigu w Le Mans w 2017 roku z zespołem Alpine, powraca i dołącza do Thomasa Laurenta oraz André Negrão.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Zespół jest wdzięczny Pierre’owi Thirietowi za walkę o kolejny tytuł mistrzowski i zwycięstwo w  24-godzinnym wyścigu w Le Mans w barwach Alpine.

Signatech Alpine Elf ogłasza powrót Pierre’a Raguesa do zespołu. Wcześniej, podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans do  André Negrão dołączył Thomas Laurent, wschodząca gwiazda francuskiego sportu samochodowego.

Pierre Thiriet zdecydował się skupić na nowych wyzwaniach osobistych i zawodowych. W związku z tym zespół Philippe’a Sinaulta zwrócił się do kierowcy, którego już dobrze znali, aby go zastąpił.

Pierre Ragues wicemistrz Formuły Campus z 2003 roku, po raz pierwszy wystartował w 24H Le Mans w 2006 roku. Dwa lata później, po przejściu do stajni Signature-Alpine, stanął na podium w kategorii LMP2. Z zespołem zdobył również pierwszy tytuł mistrzowski w European Le Mans Series w 2013 roku.

Pierre po odejściu z zespołu Alpine podjął nowe wyzwania w ELMS, a następnie w FIA WEC. W 2017 roku powrócił do zespołu i podczas niecałego sezonu wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu 24H Le Mans, które jest równoznaczne z miejscem na podium w kategorii LMP2. Francuz nadal odnosi sukcesy w ELMS i ma na swoim koncie dwa kolejne miejsca na podium.

Celem trio w składzie Thomas Laurent, André Negrão i Pierre Ragues będzie wywalczenie trzeciego tytułu mistrzowskiego dla Alpine. Jednocześnie będą starali się o trzecie z rzędu zwycięstwo w LMP2 w wyścigu 24H Le Mans.

Zespół rozpocznie przygotowania we wtorek 23 i w środę 24 lipca podczas prologu na torze Barcelona-Catalunya (Hiszpania).

Philippe Sinault, szef zespołu Signatech Alpine: Przede wszystkim chcemy podziękować Pierre’owi Thirietowi za wyjątkowy wkład w nasze kolejne zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans oraz  ponowne zdobycie Mistrzostwa Świata FIA WEC. Nie popełnił żadnego błędu i idealnie pokonał tor w Le Mans.
Mieliśmy możliwość zwrócenia się do Pierre’a Raguesa, aby do nas dołączył. To była naturalna decyzja. Mamy te same wartości sportowe i ludzkie, a to pozwala zyskać na czasie i na konkurencyjności. Ponadto jego nietypowy i wszechstronny profil sportowca zawsze czyniły go jednym z najlepszych ambasadorów marki Alpine na torze i poza nim. Zamierzamy kontynuować nasze dokonania z lat ubiegłych z silnym, spójnym i uzupełniającym się zespołem. Już nie możemy się doczekać wyjazdu na tor w Barcelonie!

Kalendarz sezonu 2019/2020 Mistrzostw Świata FIA WEC

23-24 lipca 2019: prolog – tor Barcelona-Catalunya (Hiszpania)
1 września 2019: wyścig 4-godzinny w Silverstone (Wielka Brytania)
6 października 2019: wyścig 6-godzinny na Fuji International Speedway (Japonia)
10 listopada 2019: wyścig 4-godzinny w Szanghaju (Chiny)
14 grudnia 2019: wyścig 8-godzinny w Bahrajnie (Bahrajn)
1 lutego 2020: wyścig 6-godzinny w Sao Paulo (Brazylia)
20 marca 2020: 1000 Mil Sebring (Stany Zjednoczone)
2 maja 2020: wyścig 6-godzinny w Spa-Francorchamps (Belgia)
13-14 czerwca 2020: wyścig 24-godzinny w Le Mans (Francja)

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o