Citroen C2 przerobiony na robota z filmu Transformers prawie jak z reklamy C4

2 865

W 2007 roku trzech Chińczyków przerobiło Citroena C2 na robota z filmu Transformers. Efekt ich projektu widzicie na zdjęciu powyżej. Włożyli w to mnóstwo czasu i wysiłku, a cały projekt kosztował w przeliczeniu około 40 tysięcy złotych. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

W przeciwieństwie do Citroena C4 z pamiętnej reklamy marki, ten robot jednak ani się nie ruszał, ani nie wydawał żadnych dźwięków. Do jego stworzenia, oprócz części samochodu, użyto również dodatkowych elementów dla wzmocnienia stabilności konstrukcji. Był kilkukrotnie pokazywany na różnych wystawach i targach.

Szkoda, że Chińczycy nie poszli za ciosem i nie stworzyli repliki robota z poniższej reklamy, nawet jeśli ta wersja nie potrafiłaby tańczyć, było ciekawie. A może dzisiaj znajdzie ktoś, kto będzie chciał zrealizować taki projekt?

Citroen C2 to niewielki samochód segmentu B, który został zaprezentowany przez markę w 2003 roku. Jego charakterystyczną cechą była otwierana w dół klapa bagażnika, która tworzyła wygodną półkę. Produkcji zaprzestano w 2009 roku. Od tego czasu Citroen nie posiadał już w ofercie tego typu auta.

C2 w najmocniejszej usportowionej wersji VTS posiadał 125-konny silnik benzynowy, który temu niewielkiemu autu dawał iście sportowe osiągi. Mały Citroen przyspieszał z nim w 8,2 sekundy do setki. Na jego bazie powstawały bardzo udane rajdówki klasy R2.

 

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RomekKLk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lk
Gość
Lk

Ten u góry to chyba c3?

RomekK
Gość
RomekK

Ten samochód to Citroen C2 na rynek chiński, czyli nasz popularny Peugeot 206
https://pl.wikipedia.org/wiki/Citro%C3%ABn_C2_(Chiny)