Francuska agencja antykorupcyjna przygląda się Renault

0 599

Francuski producent samochodów Renault jest przedmiotem audytu przeprowadzonego przez francuską Agencję Antykorupcyjną. Śledczy z AFA pojawią się w centrali Renault pod koniec lutego.

Agencja wysłała już listę 170 pytań do kierownictwa Renault i zażądała określonej liczby dokumentów. Dochodzenie będzie prowadzone w celu ustalenia, czy firma właściwie przestrzegała procedur zapobiegania naruszeniom prawa. Kontrola AFA powinna rzucić światło na system wartości, który obowiązuje w grupie Renault. Czy firma przestrzegała standardowych procedur zapobiegania czynom, które mogą być przedmiotem zarzutów korupcyjnych? To reakcja m.in. na oskarżenia ze strony Carlosa Ghosna.

Były prezes Renault pozwał bowiem koncern o odprawę i emeryturę. Dowodzi, że jest niewinny i nigdy nie zrzekł się prawa do świadczeń, zagwarantowanych mu w kontrakcie. Co więcej, dał do zrozumienia, że dysponuje szeregiem informacji, które pokażą sprawę w zupełnie nowym świetle.

Ustawa antykorupcyjna Sapin 2, przyjęta pod koniec 2016 r., wymaga od firm zatrudniających ponad 500 pracowników i o obrotach przekraczających 100 milionów euro, wprowadzenia narzędzi zapobiegających korupcji. Francuska Agencja Antykorupcyjna, utworzona na podstawie tej ustawy, jest organem, który kontroluje, czy spółki przestrzegają nałożonych na nie obowiązków.

źródło: AFP

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o