Chat with us, powered by LiveChat

Francuzi tracą cierpliwość. Zapowiadają zmiany w sojuszu Renault-Nissan

1 2 814

Konflikt pomiędzy Francją a Japonią zaostrza się? Wygląda na to, że francuski rząd ma dość przepychanek z Japończykami i przystępuje do ofensywy. Chce uregulować stosunki w sojuszu, ale może to oznaczać nowy konflikt.

Francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire powiedział, że obecny stan rzeczy w sojuszu francuskiego producenta samochodów Renault i jego japońskiego partnera Nissana nie może być utrzymywany i trzeba go zmienić, ponieważ obecnie osłabia on Renault. Nie jest to zaskoczeniem.

Aktualny status quo nie jest możliwy do utrzymania. Osłabia on całą grupę, musimy iść naprzód, robić postępy i konsolidować ten sojusz”, powiedział Le Maire dziennikarzom podczas spotkania w OECD. Le Maire wcześniej omawiał tę kwestię z japońskim ministrem przemysłu Hiroshige Seko.

Skąd taka reakcja Francji? Nissan oświadczył na początku tego miesiąca, że ​​Hiroto Saikawa pozostanie na stanowisku dyrektora naczelnego japońskiego producenta, nawet jeśli główny akcjonariusz, czyli Renault, będzie naciskał na zmiany w kierownictwie. Tymczasem to właśnie wobec japońskich menadżerów poważne zarzuty wytoczył Carlos Ghosn, mówiąc o spisku wewnątrz Nissana.

Skład zarządu Nissana ma ogromne konsekwencje dla całego Sojuszu, a stosunek sił jest od dawna źródłem tarć pomiędzy Francuzami i Japończykami.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Krzysztof Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Przez nissana Renault obniżył jakość a silniki benzynowe są gorsze niż kiedyś.