Nominacja dyrektora Renault-Nissan-Mitsubishi

0 9

Denis Le Vot, prezes Nissan North America Inc, został mianowany dyrektorem pionu samochodów dostawczych Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nowe stanowisko obejmie 1 kwietnia br.

Alians Renault-Nissan-Mitsubishi poinformował o mianowaniu Denisa Le Vota  na stanowisko dyrektora pionu samochodów dostawczych. Stanowisko obejmie 1 kwietnia br. Będzie podlegał bezpośrednio Thierry’emu Bollorému, dyrektorowi generalnemu Grupy Renault i Hiroto Saikawie, dyrektorowi generalnemu Nissan Motor. Denis Le Vot zostanie również członkiem komitetu dyrekcji Grupy Renault.

Denis Le Vot, prezes Nissan North America Inc, zastąpi na tym stanowisku Ashwaniego Guptę, który został mianowany zastępcą dyrektora generalnego (chief operating officer) Mitsubishi Motors. Ashwani Gupta będzie pracował w Tokio i podlegał Osamu Masuko, dyrektorowi generalnemu Mitsubishi Motors.

Zadaniem Denisa Le Vota będzie umocnienie pozycji lidera, jaką Alians zajmuje na rynku samochodów dostawczych. Przyjęta unikatowa organizacja pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału Renault, Nissana i Mitsubishi Motors. W 2018 roku sprzedaż samochodów dostawczych trzech koncernów, wchodzących w skład Aliansu, wzrosła dzięki uzupełniającej się ofercie produktowej na różnych rynkach oraz uzyskanemu efektowi synergii.

ALIANS RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI

Grupa Renault, Nissan Motor i Mitsubishi Motors tworzą wspólnie największy koncern motoryzacyjny na świecie.  To najdłuższa i najbardziej efektywna współpraca partnerska między firmami z różnych kręgów kulturowych w przemyśle samochodowym na świecie.  W 2018 roku trzej partnerzy sprzedali łącznie ponad 10,7 miliona samochodów w niemal 200 krajach.  W swojej działalności koncentrują się na współpracy i optymalizacji efektu synergii w celu maksymalnego zwiększenia swojej konkurencyjności.  Alians podpisał także szereg porozumień o współpracy strategicznej z różnymi producentami, takimi jak niemiecki Daimler czy chiński Dong Feng.  Zajmuje również wiodącą pozycję w produkcji samochodów o zerowej emisji i rozwija innowacyjne technologie, by móc zaoferować w przyszłości autonomiczne samochody wyposażone w mobilne technologie w przystępnej cenie.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o