Chat with us, powered by LiveChat

Nowa Dacia Lodgy za pół ceny! Jest tylko jeden warunek

3 48

Nowa siedmiomiejscowa Dacia Lodgy za pół ceny? Dlaczego nie! Ten samochód może wkrótce stać się najpopularniejszym modelem na Węgrzech. Wszystko przez Viktora Orbana, który chce wprowadzić dopłatę na nowy samochód z siedmioma siedzeniami dla rodzin z trojgiem lub więcej dzieci. Rodziny takie dostaną 2,5 miliona forintów (około 8.000 euro) dotacji, a kwota ta może stanowić maksymalnie 50% ceny samochodu. To zaś może całkowicie zmienić rynek nowych pojazdów.

Węgierski serwis internetowy Penzcentrum.hu obliczył, jaki samochód pasowałby do tych parametrów. I wychodzi na to, że będzie to nowa Dacia Lodgy Ambiance. Najkorzystniej wypada najbogatsza wersja wyposażenia z dieslem. Inne modele, które pasują do tej kategorii to siedmiomiejscowe wersje aut klasy MPV, jak choćby Opel Combo czy Citroen Berlingo.

Jednak, jak z każdym programem socjalnym, nowy dodatek do radykalnie zmienić rynek samochodowy w tej kategorii, a ceny wzrosną ze względu na duży popyt. Czy podobny program zostanie wprowadzony w Polsce? Gdyby tak się stało, 7-miejscowa Dacia Lodgy Stepway z silnikiem diesla kosztowałaby nie 67.100 zł jak dzisiaj ale 33.350 zł.

źródło: Penzcentrum

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ZoneWęgierAda Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ada
Gość
Ada

Trzeba szybko dzieci narobić bo można się nie złapać. Nie podoba mi się taka polityka. Czemu pozostałe rodziny np 2+2 2+1 są dyskryminowane ?

Węgier
Gość
Węgier

„Czemu pozostałe rodziny np 2+2 2+1 są dyskryminowane ?” – chodzi o to, by rozruszać przyrost ludności. A ten zaczyna się właśnie od trójki dzieci.

Zone
Gość
Zone

Myślę że Węgier wytłumaczył to bardzo jasno. Ale jak by co to 2-2=0 brak przyrostu. Mimo, że jestem 2+1 to popieram wszelkie takie akcje w Europie dla Europejczyków ;-)