Nowe Renault Zoe dostępne od 124.900 zł ze wsparciem z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu do 37.500 zł**

5 849

Nowe Renault ZOE ― najlepiej sprzedający się na rynku europejskim miejski samochód w 100% elektryczny również w Polsce ma wszelkie szanse odnieść sukces.

Renault, lider sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie, wprowadza na rynek polski wersję nowego ZOE: ZEN R135 w cenie 124.900 zł, co pozwoli klientom nieprowadzącym działalności gospodarczej na skorzystanie z 30% wsparcia zakupu ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, do kwoty 37.500 zł.

Nowe Renault ZOE w wersji ZEN R135 w cenie 124.900 zł można już zamawiać u autoryzowanych koncesjonerów Renault.

Nowe Renault ZOE to w pełni elektryczny samochód o imponującym, realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP*) oferujący najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i ekologii i najnowszych technologii.

W trosce o środowisko naturalne Grupa Renault już w 2009 r. uczyniła rozwój mobilności elektrycznej jednym z kluczowych elementów swojej strategii. Zgodnie z nią zeroemisyjne pojazdy elektryczne Renault mają stać się dostępne dla możliwie najszerszej grupy użytkowników. Napęd elektryczny jest bardziej przyjazny dla środowiska – pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Pozytywnie wpływa też na jakość życia w miastach dzięki cichej pracy silnika i zerowej emisji spalin.

Nowa odsłona Renault ZOE pojawia się siedem lat od debiutu tego najlepiej sprzedającego się miejskiego samochodu elektrycznego w Europie. Samochód oferuje najwyższej klasy wyposażenie, zachowując jednocześnie przystępną cenę. Jako pionier i lider mobilności elektrycznej w Europie Renault ma niezrównaną wiedzę w zakresie potrzeb i oczekiwań tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku. Swój know-how Grupa Renault wykorzystała w procesie tworzenia nowego Renault ZOE.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh nowe Renault ZOE w wersji ZEN R135 zapewnia zasięg do 385 kilometrów (zgodnie z procedurą WLTP*). Mocniejsza jednostka napędowa, która rozwija moc 100 kW (odpowiednik 135 KM), to gwarancja wspaniałych wrażeń z jazdy.

Zmianie uległa również stylistyka ZOE. Dzięki bardziej wyrazistej sylwetce samochód wyróżnia się na drodze, a jednocześnie wnętrze stało się bardziej przestronne. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość materiałów wykończeniowych (w tym ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu), komfort i ergonomia wnętrza, a także 10-calowy wyświetlacz wskaźników i zegarów. Nowe Renault ZOE w wersji ZEN zostało też wyposażone w system multimedialny EASY LINK z 7-calowym ekranem, radioodtwarzaczem DAB, Bluetooth® i funkcją kompatybilności z Android Auto™ & Apple CarPlay™.

cennik Renault Zoe na dzień 19.11.2019

* Zasięg WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure) dla wersji Life z kołami 15’’
** Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 05.11.2019 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania wsparcia zakupu nowych pojazdów ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu osobom fizycznym niewykonującym działalności gospodarczej i warunków rozliczania tego wsparcia, osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 30% ceny zakupu pojazdu elektrycznego, którego cena zakupu nie przekracza 125.000 zł, przy czym kwota wsparcia nie będzie mogła być wyższa niż 37.500 zł. Osoby fizyczne, które będą chciały uzyskać dofinansowanie do zakupu pojazdów będą musiały złożyć wnioski o wsparcie oraz spełnić wymagania ustalone przez rozporządzenie. Dofinansowanie będzie udzielane do momentu wyczerpania środków finansowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Energii: https://www.gov.pl/web/energia/rozporzadzenie-w-sprawie-wsparcia-dla-osob-fizycznych-w-ramach-funduszniskoemisyjnego-transportu-podpisane

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Michał Z.Marcin (ten wiecie który)TaaaRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Brawo Renault Polska! To o czym już wcześniej pisałem, że Renault Polska chcąc nawiązać równorzędną konkurencyjną walkę z dwoma elektrykami koncernu PSA z segmentu B będzie musiał tak skalkulować cenę wersji podstawowej Zoe aby kupujący mógł skorzystać z państwowej dopłaty. Tak też się stało. Wcześniejsza cena Zoe gdyby nie została obniżona skazywałaby ten naprawdę udany samochód na kompletny brak zainteresowania u kupujących, po wprowadzeniu państwowych dopłat do elektryków. Teraz zaś mamy realny wybór pomiędzy trzema samochodami elektrycznymi o porównywalnych parametrach i w pełni porównywalnych wręcz identycznych cenach.

Taaa
Gość
Taaa

Zakup tego auta nie ma sensu! Aktualnie za ~130tys zl mozna kupic Leaf-a 2 ktory primo jest od Zoe wiekszy i duuuzo lepiej wyposazony. No i nie zrobiony tak badziewnie.

Roman
Gość
Roman

Kol. Taa, tylko nie zapominajmy, że jeśli nawet za kwotę 130 tys zł zakupimy Liścia 2 to będzie to samochód z chroniczną wadą tj. brakiem aktywnego układu chłodzenia/podgrzewania baterii – TMS (Thermal Managment System) co przekłada się na znaczące skrócenie żywotności baterii, jej pojemności czyli zmniejszenia zasięgu. Wymienionego tego bardzo poważnego niedostatku pozbawione są natomiast Zoe (aktywny powietrzny układ TMS) oraz obydwa elektryki koncernu PSA czyli Corsa-e i e-208 (aktywny cieczowy układ TMS). Poza tym te nowe samochody będzie mógł kupić prywatny użytkownik za ponad 43 tys zł mniej niż wielbiciel już nieco zeschniętego Liścia 2 (model poprzedniej generacji). Poza… Czytaj więcej »

Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

Zamiast dawać durne dotacje dla elektrycznych aut powinni zrobić program wymiany aut dla prywatnych kupujących. Złomujesz stare auto w zamian upust w wysokości vat. Auto złomowane musisz posiadać co najmniej 2 lata, a nowe to limit do 100tys. zł brutto cennikowo bez upustówi limit mocy do 150KM. Mielibyśmy lepszy efekt ekologiczny a i sprzedaż prywatna by ruszyła.

Michał Z.
Gość
Michał Z.

Dotacje, dofinansowania, 500+ itp.- rozdawnictwo kwitnie… Komunizm wiecznie żywy.