Citroen C4L zyskał nowe wnętrze

1 31

Nowy Citroen C4L zyskał zupełnie nowe wnętrze, które bardziej odpowiada wymaganiom współczesności. Zmiany w stosunku do poprzednika są bardzo duże: nowy przedni panel, kierownica, konsola środkowa, boczki drzwi a nawet fotele są zupełnie inne. Pozostały tylko analogowe zegary i monochromatyczny wyświetlacz klimatyzacji. Kluczowe zmiany objęły też multimedia – duży, panoramiczny ekran wysokiej rozdzielczości i wiele nowych funkcji.

Pod maską nie zmieniło się za to nic. Citroen C4L jest oferowany z benzynowymi silnikami turbo: trzycylindrowy silnik 1.2 THP o mocy 136 KM współpracuje z ręczną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów, a czterocylindrowy 1.6 THP o mocy 167 KM oferowany jest tylko z automatyczną skrzynią biegów.

Co ciekawe, nowy model będzie tańszy od poprzednika. Jest to związane z agresywną polityką producenta, w celu odzyskania rynku. Citroen C4L oferowany jest bowiem wyłącznie w Chinach, a w zeszłym roku marka doświadczyła tu dużego spadku sprzedaży. Powodem był brak odświeżonej gamy modelowej i zmniejszająca się sieć dealerów.

Naszym zdaniem taki model znalazłby też klientów w Polsce i szkoda, że nie jest tu oferowany. Citroen zapowiada za to wprowadzenie nowej generacji C4 w przyszłym roku i nie będzie to nowy C4 Cactus, ale nieco większy samochód, bazujący w pewnym sensie na Peugeot 308.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Robert Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Widziałem takiego wczoraj w Gdańsku. Na rosyjskich numerach. Z Rosji (gł. Obwodu Kaliningradzkiego) przyjeżdżają znane w Polsce/ Europie marki, ale w wersjach, których nie ma na europejskim rynku.