Fabryka silników Renault w Brazylii kończy właśnie 20 lat. Eksportuje je nawet do Turcji

0 1 688

Brazylijska fabryka silników Renault, zlokalizowana w São José dos Pinhais (PR), w kompleksie Ayrton Senna, kończy właśnie 20 lat. Powstała 2 grudnia 1999 roku i wyprodukowała już cztery miliony silników. Około 40% z nich trafiło na eksport. 

Fabryka ma zdolność produkcyjną na poziomie 300 tysięcy sztuk rocznie. Renault wytwarzało tutaj jednostki napędzające takie modele jak Scenic, Clio i Clio Sedan.

Koncentrując się na Clio, fabryka Renault rozpoczęła w  roku 2000 produkcję silnika 1.0 16V, osiągając kamień milowy 30.000 silników wyprodukowanych w pierwszym roku. Dwa lata później rozpoczęto produkcję silników: 1.0 8 V i 16 V oraz 1.2 16 V – ten ostatni na eksport. Już w 2006 roku fabryka osiągnęła produkcję miliona sztuk silników rocznie. To oznacza, że dziennie było produkowanych średnio blisko 3 tysiące jednostek.

Obecnie w fabryce wytwarzane są trzy rodziny silników. Trafiają na lokalny rynek ale również do innych krajów Ameryki Południowej takich jak jak Kolumbia i Argentyna. Część trafia do do Turcji.

Około trzech lat temu brazylijska fabryka rozpoczęła modernizację silników i produkcję linii SCe (Smart Control Efficiency). Pojawiły się jednostki 1.0 SCe oraz 1.6 SCe, które trafiają do modeli Captur, Kwid, Sandero, Logan, Duster oraz Duster Oroch.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o