Nowe Renault Kangoo Z.E. Concept zapowiada nową generację modelu

2 165

W przyszłym roku do salonów sprzedaży trafi nowe Renault Kangoo, aczkolwiek już teraz możemy podziwiać koncepcyjną wersję Z.E. napędzaną silnikiem elektrycznym.

Trojaczki Citroen Berlingo, Peugeot Rifter i Opel Combo zostały odnowione w roku ubiegłym, ale na pojawienie się następcy czeka również kombivan marki Renault. Obecnie na rynku znajduje się II generacja Kangoo, która zadebiutowała w roku 2008. Pięć lat później przeszła face lifting. Nowy model trafi do salonów w przyszłym roku, ale póki co marka spod znaku rombu ujawniła wersją koncepcyjną Kangoo, która wraz z nową gamą pojazdów dostawczych zadebiutowała na prezentacji pod Paryżem. Według Renault, seryjna wersja przejmie 80% wyglądu prototypu, tak więc podobieństw będzie sporo.

Renault Kangoo Z.E. prezentuje dynamiczną, jak na dostawczy charakter modelu sylwetkę z rzeźbieniami po bokach i dużymi nadkolami, a w ciemności wyróżnia się charakterystyczną sygnaturą lamp. Od przednich reflektorów linia świetlna przechodzi w kierunku grilla i otacza logo znajdujące się na masce. Ciekawie prezentują się również tylne światła. Koncepcyjny model został pozbawiony lusterek bocznych. Tradycyjne wyposażenie zostało zastąpione kamerami. Kangoo Z.E. jest napędzany silnikiem elektrycznym, ale marka Renault nie zdradziła szczegółów dotyczących napędu oraz zasięgu modelu na jednym ładowaniu.

Nowy Kangoo powstanie na wspólnej platformie sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi i ma pojawić się w europejskich salonach sprzedaży od 2020 roku. Pojazd będzie produkowany w fabryce w Maubeuge na północy Francji, w który Renault zamierza zainwestować 450 milionów euro.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RrrMaciej Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Nareszcie! Obecny model nie przystaje do ambicji stylistycznych Renault. Już poprzedni model, zwłaszcza po lifcie był dużo lepszy.

Rrr
Gość
Rrr

Ciekawe kiedy fiat pokarze nowe doblo.