Nowy DS 7 Crossback – jak sprzedaje się luksusowy SUV we Francji?

1 8 172

Nowy DS 7 Crossback jest drugim najlepiej sprzedającym się SUV-em premium we Francji. W ubiegłym roku nad Sekwaną sprzedano 14.099 egzemplarzy modelu.

Marka DS Automobiles wyodrębniła się od Citroena w roku 2014 i od tamtej pory staje się coraz lepiej rozpoznawana na rynku motoryzacyjnym. Obecnie w ofercie producenta znajdują się dwa modele: DS 7 Crossback oraz DS 3 Crossback, które bardzo dobrze radzą sobie we Francji.

„Wyniki za rok 2019 potwierdzają, że DS Automobiles jest kluczowym graczem na rynku premium we Francji. Dzięki wzrostowi liczby rejestracji o 11,8%, DS rośnie szybciej niż rynek. Jest to zasługą DS 7 Crossback, który jest drugim najlepiej sprzedającym się SUV-em premium we Francji. Do sukcesu przyczynił się również DS 3 Crossback, który jest szóstym najpopularniejszym modelem segmentu premium” – powiedział Sébastien Vandelle, dyrektor francuskiego oddziału DS Automobiles.

W 2019 roku marka DS Automobiles zarejestrowała 26.845 egzemplarzy samochodów we Francji, co stanowi wzrost o 11,8% w porównaniu do roku 2018. Francuski producent rósł szybciej niż rynek premium (+8,8%) i osiągnął 8,8% udział w rynku.

W 2019 roku we Francji zarejestrowano 14.099 egzemplarzy DS 7 Crossback oraz 8.795 egzemplarzy DS 3 Crossback. Wybierane są przede wszystkim najbogatsze wersje wyposażeniowe pojazdów DS Automobiles. Aż 80% kupujących SUV-a i 70% crossovera decydowało się na topowy wariant wykończenia.

Wkrótce do salonów zostanie wprowadzony także DS 3 Crossback w wersji elektrycznej oraz hybrydowy wariant jego większego brata. Pojazdy od pewnego czasu są dostępne na zamówienie. Pierwsze dostawy rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Koneser Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Koneser
Gość
Koneser

Oglądałem DS7 w Warszawie i pod względem designu to rzeczywiście dopracowany samochód. Jeśli dostanie 4×4 i mocniejszy napęd powinien dorównać konkurencji. Dzisiaj to trochę taki samochód dla oryginała, który chce coś innego niż oklepane BMW albo Audi.