Peugeot J7 „Krakoski Hultaj” to najfajniejszy bar na czterech kołach

0 1 471

Paweł wraz z żoną wpadli na szalony pomysł stworzenia własnego biznesu będącego jednocześnie częścią motoryzacyjnej pasji. Od pomysłu do realizacji nie minęło wiele czasu i w ten właśnie sposób powstał Krakoski Hultaj, czyli Peugeot J7, który jest jedynym w swoim rodzaju barem na czterech kołach.

Jak to wszystko się zaczęło i skąd w ogóle pomysł na mobilny bar?

Szukałem pomysłu na własny biznes od dłuższego czasu, chciałem urwać się z etatu. Na pomysł wpadła moja żona a wtedy jeszcze narzeczona. Szukaliśmy atrakcji i barmanów na nasz ślub a wszystkie te kolorowe neonowe bary nie pasowały do naszej wizji. Do pomysłu dodaliśmy moją pasję do samochodów i tak powstał mobilny bar na kołach.

Dlaczego akurat Peugeot J7 i jak znalazłeś pojazd?

W poszukiwaniu odpowiedniego samochodu przekopaliśmy połowę internetu. Było pewne tylko jedno – musi to być stylowy, klasyczny wóz który pomieści cały sprzęt i nas w środku. Kolejna przejrzana strona na OLX i pojawiła się nasza J7. Na zdjęciach wyglądała tragicznie: stara, zaniedbana w policyjnym niebieskim kolorze, ale to było to! Ciekawy kształt, odpowiedni rozmiar, chociaż mnie przerażała wizja kupna i modernizacji prawie 50 letniego auta, bo w takich przypadkach zawsze coś „wychodzi w praniu”. Wszelkie moje argumenty były natychmiast bombardowane w stylu „nie bo ten jest ładny, żaden inny i koniec”! A jak moja kobieta się uprze to nie pogadasz. Tak się złożyło, że chwilę później mieliśmy zaplanowany wyjazd do Warszawy, więc postanowiliśmy podjechać dodatkowe 100 km pod Mławę i obejrzeć go na żywo. Wrażenia? SZOK! Na żywo to auto prezentowało się naprawdę dobrze. Decyzja zapadła od razu: BIERZEMY! Po dwóch tygodniach jak tylko właściciel wrócił z podróży, znów zawitaliśmy do Mławy, tym razem już lawetą. Silnik odpalał a reszta to były tylko zapewnia, że jeździ (elementy sprzęgła, czy hamulców były w kartonie).

Jak długo trwały prace renowacyjne i co było najtrudniejsze?

Prace ruszyły natychmiast, mam to szczęście, że teść i szwagier są mechanikami i mają własny warsztat w Kielcach –  Majsternia u Gala. To właśnie oni zajęli się mechaniką a my całą resztą. Ciężko powiedzieć co było najtrudniejsze. Dla nas wszystko było swojego rodzaju wyzwaniem, bo to był nasz pierwszy tego typu projekt. Na szczęście nasze rodziny mocno nas wspierały i pomagały, jak i znajomi dołożyli swoją cegiełkę. Logo zaprojektował BOX19E Bartosz Kluza a na koniec oklejeniem zajęli się chłopaki z niezawodnego Wrap Collabo.

Auto robiliśmy tylko weekendami. Po 5 dniach pracy w Krakowie wsiadaliśmy w samochód do Kielc i tak przez 6 miesięcy.Peugeot J7

Jak jeździ się modelem z rocznika 1969 i czy wymaga specjalnego traktowania?

Peugeot J7 jest napędzany silnikiem silnik Diesla (XDP90 ) o pojemności 2.1 litra i mocy ok. 57 KM. Wsiadając do tego auta człowiek przestaje się spieszyć a świat trochę zwalnia, w końcu prędkość przelotowa to 60 km/h. Jest to kompromis pomiędzy prędkością a obrotami silnika. Specjalne traktowanie? Każdy kto ma klasyka wie, że z nimi nic na siłę, te samochody mają duszę i przykładowo wrzucanie kolejnych biegów musi się odbywać delikatnie i z wyczuciem.

Wierzę, że J7 odwdzięcza nam się niezawodnością za to, że uratowaliśmy ją od złomowiska i może nam służyć jako samochód do pracy, bo do tego została stworzona 50 lat temu!

Skąd nazwa Krakoski Hultaj?

W sumie spontaniczny pomysł, jestem Krakusem, ale nie jestem grzecznym i ułożonym chłopcem i uznaliśmy że taka przewrotna nazwa pasuje do tego biznesu. A dlaczego Krakoski? W Krakowie mówimy po „krakosku” bez W i tak też zostało.

Peugeot J7

Na jakich imprezach jesteście najczęściej i czy w menu jest coś specjalnego?

Hultaj jedzie tam gdzie go zaproszą! Najwięcej w kalendarzu mamy zarezerwowanych terminów dla wesel, poprawin, imprez firmowych, ale zdarzyły się też rajdy motocyklowe czy urodziny jak i impreza pożegnalna pracownika, który rozstawał się z firmą. Dla nas każda okazja jest dobra! Jeżeli ktoś będzie miał ochotę pić piwo i drinki przygotowane z Hultaja w trakcie oglądania meczu w ogrodzie, też przyjedziemy! Do tej pory największa ilość gości, jaką obsługiwaliśmy to była impreza banku na 2,5 tys. osób!

W naszym menu znajdziecie zarówno piwa kraftowe, wina, Prosecco, jak i drinki! Proponujemy alkohole butelkowane, ale również z nalewaka w tym samym czasie możemy podawać piwo oraz Frizzante typu Prosecco.

Jaką do tej pory najdłuższą podróż odbyliście i ile pali Hultaj?

Do tej pory dojechaliśmy w okolice Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast na przyszły sezon mamy kilka zleceń w okolicy Warszawy a nawet ostatnio odezwała się do nas Para Młoda z Olsztyna! Spalanie zaskakujące moim zdaniem. Biorąc pod uwagę moc 57 KM, to że są tylko 4 biegi i masę samochodu ok 2.3 t wynik 10-11 litrów można uznać za bardzo zadowalający.

Gdzie znaleźć części do Peugeota J7 i czego obecnie poszukujesz?

Aktualnie szukam innej skrzyni a dokładnie to 5 biegowej z J7 lub J9.  Z częściami w Polsce to loteria jednego tygodnia nigdzie nie ma tulejki do zawieszenia, a następnego jest 16 sztuk po 10 zł (oryginalne SASICA), więc logiczne, że bierze się wszystkie 16 sztuk…

We Francji jest cały czas dość dobry dostęp do części, właśnie stamtąd ściągałem pompę wody – koszt 100€ z wysyłką. Auto na dzień dzisiejszy jest w 100% sprawne i pewne, pomimo swojego wieku wiem, że mnie nie zawiedzie.

Jakie są reakcje na pojazd, czy spotkałeś się z ciekawymi sytuacjami?

Od samego początku to właśnie reakcji innych się obawialiśmy. Nie było pewności, czy nasz szalony pomysł spodoba się również klientom! Teraz po roku możemy sobie przybić piątkę, bo bar robi furrorę na każdej imprezie. Kilka razy usłyszeliśmy, że Hultaj „zrobił imprezę”! Klienci doceniają nie tylko naszą pracę włożoną w wykończenie samochodu, ale również  podejście do współpracy i obsługi w trakcie eventów. U nas nie ma półśrodków! Ma być porządnie albo wcale i tak jak włożyliśmy całe serce w ten projekt i nie szliśmy na skróty, tak pracujemy tylko na dobrym produkcie oraz zależy nam na wysokim poziomie obsługi!

Jeżeli chodzi natomiast o reakcje ludzi na drodze… tyle uśmiechów i kciuków w górę jeszcze u kierowców nie widzieliśmy :) Myślę, że poza tym sympatycznym samochodem dodatkowym atutem jest to, że napis „mobilny bar” działa na wyobraźnię!

Bardzo dziękujemy za rozmowę!
Serdecznie zapraszamy na fanpage Krakoski Hultaj a jeśli ktoś słyszał o skrzyni biegów do Peugeota J7 lub J9 – piszcie na: [email protected]

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o