Pierwszy dzień Rajdu Terenowego Geotermia Lądek-Zdrój

0 173

I runda Dacia Duster Elf Cup 2019 rozpoczęła się uroczystą Ceremonią Startu w Lądku Zdroju, a zarazem była to II runda Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Na liście startowej znalazło się 29 załóg w RMPST i 22 załogi w RPPST, z czego sześć w Dacia Duster Elf Cup 2019.

Trasa pierwszej próby, która pokonywana była dwukrotnie, miała długość 5,5 kilometra i prowadziła po twardej, kamienistej drodze z widokiem na Czarną Górę. Najlepszy czas z dwóch przejazdów osiągnęli Piotr Perzanowski i Rafał Pinkowski, zwycięzcy OS 2 i drudzy na OS 1. Na drugim miejscu znaleźli się Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow – pierwsi na OS 1. Trzecie miejsce przypadło załodze: Maciej Grabowski / Adam Binięda. Michał Cebula jadący z gościnie występującym pilotem – Ernestem Góreckim, uplasowali się na czwartej pozycji. Magdalena Zając zmieniła pilota i wraz z Tomaszem Mroczkiem osiągnęli piątą lokatę. Pascal Brodnicki i Daniel Siatkowski, po małych przygodach, znaleźli się na szóstym miejscu.

Bardzo się cieszę z wyniku, tym bardziej, że to mój pierwszy start w DDEC. Odcinek był szybki, trochę na odwagę, pomiędzy drzewami i szybkimi spadaniami. Oczywiście nie obyło się bez przygód, ale takich drobnych. Przez pomyłkę zatrzymaliśmy się na mecie lotnej i straciliśmy 20 sekund – komentował Piotr Perzanowski.

To mój drugi start w Dacia Duster Elf Cup – mówił Pascal Brodnicki. – Ten rajd jest położony w przepięknej okolicy, przez chwilę miałem wrażenia, że to Toskania. Dzisiaj nie obyło się bez przygód, ale jutro na pewno będzie lepiej.

Na sobotę organizatorzy przygotowali dwa odcinki specjalne „Długopole” (37,6 km) oraz „Niemojów” (13,03 km). Trasy tych OS-ów poprowadzone zostały w trudnym terenie, nie spotykanym na zawodach  Cross Country w Polsce. Załogi będą miały do pokonania koleiny, strome podjazdy, śliskie zjazdy po trawie i kamieniste dukty, a padający deszcz dodatkowo pogarsza warunki panujące na trasie. W sobotę zaplanowano dwukrotny przejazd prób w dwóch pętlach.

Wyniki po OS 2 DDEC:

1. Piotr Perzanowski/Rafał Pinkowski (11:18)
2. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow (11:31)
3. Maciej Grabowski/Adam Binięda (11:40)
4. Michał Cebula/Ernest Górecki (11:49)
5. Magdalena Zając/Tomasz Mroczek (12:00)
6. Pascal Brodnicki/Daniel Siatkowski (12:11)

Dacia Duster Elf Cup 2019 jest rozgrywany w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zostały zbudowane na bazie seryjnych aut z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, a partnerem strategicznym Motrio. Partnerami mediowymi w sezonie 2019 są Onet i Przegląd Sportowy. Organizatorzy Dacia Duster Elf Cup to: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

www.daciadusterelfcup.pl
http://rajd-terenowy.azk.com.pl/

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o