Renault dla bezpieczeństwa dzieci i nie tylko

0 12

Rozpoczyna się piąta edycja programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” firmy Renault. Do tej pory w programie wzięło udział prawie 320 000 polskich dzieci. Nowa edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem – weźmie w niej udział 5000 klas (łącznie 120 000 dzieci!).

Równolegle z programem rozpoczyna się piąta edycja konkursu Renault, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Bezpieczeństwo to sprawa rodziny”. Wraz z rozpoczęciem tegorocznej edycji „Bezpieczeństwa dla wszystkich” CBOS przeprowadzi na zlecenie Renault badanie poziomu wiedzy dzieci z zakresu BRD. Będzie to pierwsze w Polsce tego typu badanie i obejmie dzieci z klas 3, 4, 5 z 39 szkół z terenu całego kraju.

Dla kogo program „Bezpieczeństwo dla wszystkich”
Program firmy Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich” powstał z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. W czterech dotychczasowych edycjach akcji uczestniczyło łącznie 320 000 dzieci z 13 330 klas z 2 270 szkół w całej Polsce. Do piątej, „jubileuszowej” edycji zgłosiło się aż 5000 klas ze szkół podstawowych z terenu całej Polski. Dzięki temu z programu skorzysta kolejnych 120 000 dzieci. Podsumowując: edycje 1-5 obejmują łącznie aż 440 000 dzieci z 3 884 szkół i 18 330 klas. To duży sukces!

„Bezpieczeństwo na drodze jest dla nas celem nadrzędnym” – powiedział Grzegorz Telecki z Renault Polska. „Dlatego bardzo cieszymy się, że program „Bezpieczeństwo dla wszystkich” jest tak popularny. Chciałbym dodać, że nasz program, począwszy od pierwszej edycji, jest już obecny w 1575 miastach
i wsiach całej Polski”.

„Bezpieczeństwo dla wszystkich” jest programem opartym na interakcji, zapewniającym aktywny udział dzieci w zajęciach. Narzędzia pedagogiczne opracowano zgodnie
z polskimi realiami, aby dzieci mogły łatwo utożsamić się z omawianymi sytuacjami oraz odpowiednio na nie reagować.

Zestaw edukacyjny składa się z kart tematycznych, które proponują nauczycielom konkretne tematy zajęć, w pakiecie są też zeszyty ćwiczeń dla uczniów, kaseta video
z filmem edukacyjnym oraz plakat ze znakami drogowymi do powieszenia w klasie. Zgodnie z rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu pakiet przeznaczony jest do kształcenia zintegrowanego i wychowania komunikacyjnego na poziomie szkoły podstawowej.

Każda szkoła podstawowa, która zgłosiła akces do „Bezpieczeństwa dla wszystkich”, otrzyma w listopadzie od Renault specjalne bezpłatne pakiety edukacyjne „Droga i ja”. Są one profesjonalnym narzędziem dla nauczyciela, służącym do prowadzenia lekcji
z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Lista zgłoszeń do bieżącej edycji programu została już zamknięta a zamówiona liczba pakietów edukacyjnych wyprodukowana. Każda szkoła zainteresowana programem może zgłosić się do kolejnej, szóstej edycji programu, która ruszy w przyszłym roku szkolnym.

Gdzie można się zgłosić do VI edycji?

Renault zbiera od szkół zgłoszenia do kolejnej, szóstej edycji programu. W sprawie zgłoszeń należy kontaktować się listownie z Agencją Allegro, ul. Próchnika 8A,
01-585 Warszawa (z dopiskiem „Bezpieczeństwo dla wszystkich”). Zgłoszenia można również wysyłać faksem pod numer (22) 832-30-48.
W zgłoszeniu należy podać następujące dane : imię i nazwisko przedstawiciela szkoły, stanowisko, liczę zamawianych zestawów (1 zestaw przeznaczony jest do pracy dla 1 klasy), liczbę klas, dla jakich przeznaczone będą pakiety (oraz liczbę dzieci w tych klasach), dokładne dane szkoł:, adres, telefony kontaktowe, kod, miasto. Formularze zgłoszeniowe są również dostępne na stronie internetowej programu www.renault.pl/bezpieczenstwo-dla-wszystkich. Termin zgłoszeń mija w czerwcu 2005 r.

Konkurs „Bezpieczeństwo to sprawa rodziny!”

Równolegle z programem rusza także piąty międzynarodowy konkurs. W tym roku temat konkursu brzmi „Bezpieczeństwo to sprawa rodziny!”. Celem konkursu jest uwrażliwienie całej rodziny na kwestie bezpieczeństwa tak, aby poruszanie się po drodze było przyjemne i bezpieczne. Firma Renault zaprasza uczniów szkół podstawowych do wykonania w klasie plakatów poruszających ten temat. Do finału krajowego zostanie zakwalifikowanych 7 klas.

Warto się angażować, bowiem zwycięska klasa w nagrodę weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu i przeżyje z Renault niezapomnianą, trzydniową przygodę w paryskim Disneylandzie! Są też nagrody pocieszenia. Dla pierwszych 7 klas nagrodą będzie udział w atrakcyjnej, krajowej imprezie finałowej w Warszawie. Klasy, które zajmą w konkursie miejsca od 2-ego do 7-ego otrzymają praktyczne upominki od Renault (elementy odblaskowe, plecaki, długopisy itd.). Dla klas, które zdobędą od 8 do 70 miejsca Renault przygotowało elementy odblaskowe dla każdego ucznia.

Po zakończeniu konkursu prace nadesłane przez klasy posłużą do organizacji promującej bezpieczeństwo akcji plakatowej. Akcja zostanie zorganizowana w szkołach, z których pochodzić będą finaliści oraz ich miejscach zamieszkania.

Renault zaprasza do udziału w konkursie wszystkie szkoły podstawowe. Wszelkie informacje o programie i konkursie można znaleźć na stronie internetowej programu – www.renault.pl/bezpieczenstwo-dla-wszystkich.

CBOS bada poziom wiedzy dzieci z zakresu BRD
W związku z realizacją piątej edycji programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” firma Renault zleciła CBOS przeprowadzenie badań poziomu wiedzy z zakresu BRD. Badaniem zostaną objęte dzieci z klas 3,4 i 5 z wybranych szkół podstawowych z terenu całej Polski. Będzie to pierwsze tego typu badanie. Dzięki pomiarom CBOS obiektywnie określi poziom wiedzy dzieci o bezpieczeństwie na drodze.

Autorytety popierają program „Bezpieczeństwo dla wszystkich”

Program Renault powstał dzięki współpracy firmy ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – Komendą Główną Policji, Instytutem Transportu Samochodowego, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Global Road Safety Partnership oraz doradcami metodycznymi. Program jest dopasowany do polskich warunków i cieszy się dużym poparciem autorytetów.

Warto podkreślić, że inicjatywa Renault została tak wysoko oceniona przez MENiS, że
w październiku 2002 pakiet „Droga i ja” został oficjalnie zarekomendowany do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji.

Patronami medialnymi programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” są: Auto Sukces, Kanał ZigZap, Polskie Radio PR1-Radio Kierowców, Gazeta Prawna, Interia, Teleprogram
i Teleprogramy.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o