UOKiK: 462 Citroëny C4 Aircross do serwisu

10 47

Przedsiębiorca Citroën Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Citroën C4 Aircross, może nastąpić zablokowanie silniczka wycieraczek przednich. Ponadto może dojść do korozji elementów siłowników tylnej klapy i problemów z otwieraniem lub utrzymaniem otwartej klapy.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 462 pojazdy. Lista numerów VIN do pobrania ze strony internetowej UOKiK.

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu wykonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią udziela Citroën Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 444 21 05).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. z 2015 r., poz. 322, ze zm.).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
8 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
arekToJaKrzysztofMichał Z.Kris Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris
Gość
Kris

Citroen c4 aircross?

Michał Z.
Gość
Michał Z.

Ano był taki model- bliźniak Mitsubishi ASX, w zeszłym roku zakończono jego produkcję.

ToJa
Gość
ToJa

To było w sumie ciekawe auto z niezłym wnętrzem (były bardzo wypasione wersje). Ciekawe, że totalnie nie odniósł sukcesu. Brak wsparcia marketingowego?