<
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
niezależny dziennik
motoryzacyjny
Brak wyników
temu
  • Wiadomości
    • Stellantis
      • Citroen
      • DS Automobiles
      • Opel
      • Peugeot
      • PSA
      • Stellantis
    • Grupa Renault
      • Alpine
      • Dacia
      • Renault
    • Nissan
    • Różne
  • Testy samochodów
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Przeglądy Prasy
  • Historia motoryzacji
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
  • Kontakt
    • REKLAMA
    • Redakcja Francuskie.pl
    • Partnerzy
    • Dla organizatorów zlotów
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
Brak wyników
temu
Główna Wiadomości

Citroen E-Berlingo Multispace – nowy elektryczny model

Małgorzata Kozikowska autor Małgorzata Kozikowska
2017-03-22
w Wiadomości, Citroen
Czas czytania 3 minut
136
A A
1
cl 17.020.001 Wiadomości

Citroen zaprezentował E-Berlingo Multispace, który dołączy do innych nieemitujących spalin modeli producenta. Samochód ma zasięg 170 km i właściwości transportowe porównywalne z tradycyjną wersją pojazdu.

Niedawno pisaliśmy, że Peugeot wprowadza do swojej oferty model Partner Tepee o napędzie elektrycznym. Nie trzeba było długo czekać, aż na podobny pomysł wpadnie Citroen i właśnie się to stało. Francuski producent zaprezentował E-Berlingo Multispace.

Zaletami Berlingo są właściwości transportowe oraz różnorodne możliwości konfiguracji wnętrza. Fotele znajdujące się w drugim rzędzie można całkowicie usunąć, pozostawiając większą przestrzeń na bagaże. Z 5 osobami na pokładzie E-Berlingo Multispace przewiezie 675 litrów, a gdy pozbędziemy się foteli w drugim rzędzie, będzie można załadować nawet do 3 tys. litrów walizek, plecaków lub innych bagaży. Ponadto w samochodzie znajdują się liczne schowki, zarówno otwarte jak i zamknięte, o łącznej pojemności 75 litrów. Dostęp do wnętrza jest ułatwiony dzięki rozsuwanym drzwiom po obu stronach pojazdu.

Elektryczne Berlingo korzysta z układu napędowego opracowanego w 2013 roku. Model został wyposażony w motor generujący 49 kW mocy czyli 67 KM oraz 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Te 200 Nm jest dostępne od samego startu aż do prędkości maksymalnej.

Baterie litowo-jonowe E-Berlingo mają pojemność 22,5 kWh. Można je napełnić z domowego gniazdka lub w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Model dysponuje także opcją szybkiego ładowania, dzięki któremu napełnimy 50 proc. baterii w 15 min lub 80 proc. w 30 min. Samochód został wyposażony w dwa gniazda: w prawej tylnej części samochodu oraz w miejscu, gdzie w zwykłym Berlingo jest korek wlewu paliwa. To drugie gniazdko służy do szybkiej regeneracji energii.

Citroen E-Berlingo Multispace potrafi pokonać 170 km według norm NEDC, czyli w realnych warunkach użytkowania zasięg ten będzie nieco niższy. Akumulatory są objęte gwarancją na 8 lat lub 100 tys. km, natomiast jednostka napędowa na 5 lat/50 tys. km w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Serwis samochodu następuje co dwa lata lub 40 tys. km po pierwszym roku.

Warto przeczytać!

Jak sprzedają się Citroën, Peugeot i Renault? Co naprawdę pokazują dane z polskich komisów za rok 2025

Citroën C3 i C3 Aircross do serwisu. 55.000 aut objętych kampanią we Francji

Jakie i skąd importowano auta do Polski w 2025? Citroën, Peugeot i Renault trzymają poziom

https://youtu.be/T1Pdm6b7QVE

Kierowca będzie miał zdalny dostęp do funkcji pojazdu poprzez swój smartfon. Za pomocą przenośnego urządzenia, można wyregulować klimat w samochodzie lub sprawdzić zasięg samochodu i poziom naładowania baterii.

Wyposażenie standardowe Citroena E-Berlingo Multispace obejmuje ogranicznik prędkości, system monitorowania spadku ciśnienia w oponach, ESC, asystent ruszania na wzniesieniu, klimatyzację, system audio z CD i MP3 oraz zestawem Bluetooth, przesuwne drzwi boczne po obu stronach oraz regulowany na wysokość fotel kierowcy.

Gama elektrycznych Citroenów sukcesywnie się powiększa. Wcześniej w ofercie producenta pojawiły się już: C-Zero, E-Mehari oraz Berlingo LCV, a teraz dołączył E-Berlingo Multispace. Model będzie montowany w zakładzie w Vigo, a do sprzedaży trafi w maju.

Francuskie.pl w Google News Ustaw Francuskie.pl jako preferowane źródło
Francuskie Samochody Olej do silnika 1.2 PureTech Akcja Lucim
Zapisz się na newsletter
Najciekawsze newsy i testy o francuskich autach — bez spamu. 1–2 razy w tygodniu.
Możesz wypisać się w każdej chwili.

Galeria

Galeria dołączonych zdjęć

cl 17.020.018 Wiadomościcl 17.020.016 Wiadomościcl 17.020.015 e1514900188187 Wiadomościcl 17.020.012 Wiadomościcl 17.020.007 Wiadomościcl 17.020.005 Wiadomościcl 17.020.003 Wiadomościcl 17.020.002 Wiadomościcl 17.020.025 Wiadomości
0 0 głosy
Ocena artykułu
Tagi: CitroenfeaturedBerlingo
Udostepnij50Tweet31Udostepnij9
Małgorzata Kozikowska

Małgorzata Kozikowska

Zastępca redaktora naczelnego francuskie.pl. Specjalizuje się w bieżących wydarzeniach rynku motoryzacyjnego, testach samochodów oraz relacjach z krajowych i międzynarodowych wydarzeń branżowych. Autorka kilku tysięcy artykułów, analiz i materiałów reporterskich, z dużym wyczuciem wyszukująca motoryzacyjne ciekawostki i tematy mniej oczywiste. Miłośniczka podróży, w szczególności wędrówek górskich, które często łączy z motoryzacyjnymi wyprawami i obserwacją rynku w różnych częściach Europy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Komentarze inline
Zobacz wszystkie komentarze

Popularne teraz

  • Dacia Bigster

    Ile kosztuje nowa Dacia Bigster w promocji? Wyprzedaż trwa

    2447 udostępnienia
    Udostepnij 979 Tweet 612
  • Renault Captur ma nowy polski cennik. Silnik Eco-G 120 już dostępny. Ile kosztuje?

    1496 udostępnienia
    Udostepnij 598 Tweet 374
  • Citroën C3 i C3 Aircross do serwisu. 55.000 aut objętych kampanią we Francji

    686 udostępnienia
    Udostepnij 274 Tweet 172
  • Nowy Fiat Pulse w specjalnej edycji Lollapalooza

    764 udostępnienia
    Udostepnij 306 Tweet 191

Testy samochodów

citroen c4 2012 exclusive 1 6 1 scaled Wiadomości
Citroën - testy i opinie

Test: Citroën C4 II 1.6 VTi 120 KM Exclusive 2012 – dziesięć lat eksploatacji od nowości. Opinia użytkownika. Wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Ryszard Olszewski
2021-12-01
peugeot partner tepee 2009 Wiadomości
Testy

Test: Peugeot Partner Tepee 1.6 HDi 110 KM – samochód uniwersalny. Mało pali, sprawnie jeździ. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2009-09-01
01 Peugeot 301 300x199 Wiadomości
Testy

Test: Peugeot 301 1.6 HDi 92 KM – znakomity na trudne czasy. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2013-03-21
05 dacia logan n2 22 1 Wiadomości
Testy

Test: Dacia Logan 1.6 87 KM 2006 – duży samochód, tani w naprawach i utrzymaniu. Opinie, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2006-07-26
Opel Frontera GS Hybrid 145 KM 008 Wiadomości
Testy

Test: Nowy Opel Frontera GS Hybrid 145 KM. Ma sporo zalet, m.in. niemały bagażnik, dużo miejsca w środku

autor Krzysztof Gregorczyk
2025-09-21

Najnowsze komentarze

  • Anonimowo - Oto przyszłość marki Alfa Romeo. Bliżej Maserati, najbliższe premiery dopiero 2027/2028
  • Bodzio - Jak sprzedają się Citroën, Peugeot i Renault? Co naprawdę pokazują dane z polskich komisów za rok 2025
  • Slawo - Test: Renault Megane E-Tech Electric Esprit Alpine 220 KM. Jak spisuje się zimą?
  • Anonimpadmin# - To najtańsze nowe Renault Twingo na rynku. Skromne wyposażenie, ale wciąż ma ten urok!
  • Anonimowo - Renault Captur ma nowy polski cennik. Silnik Eco-G 120 już dostępny. Ile kosztuje?
  • Anonimowo - Renault Captur ma nowy polski cennik. Silnik Eco-G 120 już dostępny. Ile kosztuje?
  • Marcin - Szef marki DS Automobiles do dealerów: nowy DS N°7 pojawi się pod koniec roku
  • Reklama
  • Redakcja Francuskie.pl
  • Kontakt
  • Współpraca
  • Organizujesz zlot?

Francuskie samochody
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny. Piszemy o markach Alpine | Citroen | Dacia | DS Automobiles | Fiat | Jeep | Nissan | Opel | Peugeot | PSA | Renault | Stellantis. Copyright © 2004 - 2024 Francuskie.pl. wydawca LiveLink sp.z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione.
Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
Kontakt z redakcją: [email protected]

Witam ponownie!

Zaloguj się

Zapomniane hasło?

Odzyskaj hasło

Wpisz nazwę użytkownika lub adres by uzyskać hasło

Zaloguj się
Brak wyników
temu
  • Reklama
  • Wiadomości
    • Renault
    • Citroen
    • Peugeot
    • Różne
    • Opel
    • DS Automobiles
    • Stellantis
    • Dacia
  • Testy
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Historia
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii i motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Rumunia Dacią Duster
    • Turcja
  • Używane
  • Przegląd Prasy
wpDiscuz
1
0
Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
()
x
| Odpowiedz