Dacia Duster pickup

3 34

Dacia pracuje nad poszerzeniem oferty modeli. Już za rok mamy zobaczyć model Duster Pickup. Może nie jest to najbardziej popularny rodzaj samochodu w Polsce, ale nadal bardzo użyteczny. Łatwo wstawić narzędzia czy duży ładunek. Nieoceniona pomoc dla firm – na przykład budowlanych. No i nie wątpię, że pojawią się zabudowy, które zmienią Dustera z pickupu w rasowy SUV albo wręcz auto typu mini-kamper do aktywnego wypoczynku.

Dacia Duster ma wszelkie predyspozycje, aby stać się użytecznym samochodem w firmie. Przy swojej niewysokiej cenie i napędzie 4×4 z Nissana można dojechać nią praktycznie wszędzie. Świetnie sprawdza się w zimie, gdy śnieg zaskakuje drogowców. Pickup stanowi więc doskonałym uzupełnieniem gamy i świetną okazją dla małych firm do proponowania ciekawej zabudowy. Już dzisiaj Duster jest obiektem licznych – niekiedy doskonałych! – przeróbek.

Dacia Duster Pickup będzie miała prawdopodobnie nieco zmienione tylne drzwi i wydłużony tylni zwis o 20 centymetów. Kto będzie konkurencją dla Dustera? Ford Ranger, Isuzu D-Max, Mazda BT-50, Mitsubishi L200, Nissan Navara… na pewno tak, ale są to auta dużo droższe.  Oczywiście odpowiednio większe, ale przy cenie Dustera nie ma to znaczenia.

Co wiemy dzisiaj (ale może się to zmienić… producent dynamicznie dostosowuje produkcję do rynku)? Duster Pickup będzie miał 4,55 metra długości i napęd 4×4 w standardzie. Gama silników na dzisiaj nie jest znana, bo przez rok w Dacii może się pod tym względem trochę zmienić. Pewne są dwie wersje nadwoziowe – Double Cab i Single Cab (odpowiednio 5 miejsc i dwa miejsca). Pomysł nam się podoba. Samochód ma być w sprzedaży w roku 2014.

Zdjęcie Caradisiac – model komputerowy, Motor-Talk.de – model komputerowy.

Źródło: Caradisiac, Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
Duster klubJarekLG. Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
G.
Gość
G.

Wg mnie to jest zły pomysł, tak naprawdę w europie Pickup-y to jest margines (promilowa sprzedaż), natomiast w czasach „kryzysu” dobrze i bardzo dobrze sprzedają się małe miejskie autka i uważam że w tym kierunku powinni podążać.
Ps. Bardzo nie podoba mi się wasza nowa strona :/

JarekL
Gość
JarekL

Duster Pickup to bardzo dobry pomysł. Pełne odliczenie vatu, od samochodu i benzyny. Nieograniczone opcje zabudowy. Szczególnie ciekawe będzie przedłużanie samochodu. Kamper… no może trochę mały, ale dla dwóch osób? Przy tej cenie to może być naprawdę hit sprzedażowy.

Duster klub
Gość

Autko pewnie się przyjmie w Polsce o ile cena będzie odpowiednia,sam bym był takim autem zainteresowany teraz mam DD i sprawdza mi się doskonale w warunkach jakich go używam a pickup przydałby mi się do firmy.