Chat with us, powered by LiveChat

Dopłaty do samochodów elektrycznych coraz bliżej

2 659

Zgodnie z nowelizacją ustawy, którą przyjął senat dopłata do samochodów elektrycznych będzie przyznawana nie tylko firmom, ale także osobom prywatnym. System dofinansowania może ruszyć nawet w ciągu kilku tygodni.

Senat przyjął nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach, która uprawnia osoby fizyczne do uzyskania dopłaty na samochody elektryczne. Ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta. Aby jednak wprowadzić nowe przepisy w życie konieczne jest wydanie rozporządzenia, które ma za zadanie określić kwoty dopłat oraz maksymalną cenę pojazdu, dla której będzie przysługiwało dofinansowanie. W ten sposób przepisy mają wykluczyć z programu najdroższe modele samochodów.

Ministerstwo Energii opublikowało w czerwcu dokument z odpowiedziami na ponad 250 uwag odnoszących się do tego rozporządzenia. Wynika z niego, że dofinansowanie obejmie samochody elektryczne takie jak Renault Zoe, Peugeot e-208, czy nowy Opel Corsa-e oraz pojazdy napędzane CNG. Nie będzie natomiast można uzyskać dopłaty na modele hybrydowe, nawet typu plug-in. Zgodnie z dokumentem system dopłat ma ruszyć najpóźniej 1 stycznia 2020 roku. Rozporządzenie ma jednak zostać wydane w ciągu 2-3 tygodni, istnieje więc szansa, że system dopłat ruszy już za kilka tygodni.

Do tej pory rozporządzenie przewidywało maksymalną kwotę dopłaty na zakup samochodu elektrycznego w wysokości 36.000 zł oraz do 75.000 zł na pojazd napędzany gazem ziemnym lub wodorem, ale kwoty najprawdopodobniej zostaną zrównane. Dofinansowanie ma pokrywać nie więcej niż 30% kosztów zakupu pojazdu.

Źródło: Elektrowoz.pl

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
JanuszSlawo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slawo
Gość
Slawo

Wstępnie największa dopłata do aut z CNG, kto oferuje takie auta… Skoda, przypadek? ;)

Janusz
Gość
Janusz

Miałem starego poloneza, który psuł mi się cały czas! I naprawdę raz na dwa miesiące musiałem oddawać do mechanika – Ring w Gdańsku. Nie mogę sobie nawet wyobrazić ile musi kosztować naprawa samochodu, który składa się z elektorniki głównie.