Fuzja: Fiat Chrysler – Grupa PSA pod lupą Białego Domu

3 1 001

W ciągu najbliższych kilku tygodni Grupa PSA i Fiat Chrylser opublikują szczegóły dotyczące fuzji. Administracja prezydenta USA, Donalda Trumpa będzie czujnie śledzić transakcję pomiędzy koncernami.

Donald Trump do tej pory nie skomentował informacji o połączeniu koncernów Fiat Chrysler i Grupa PSA, ale doradca ekonomiczny Białego Domu, Larry Kudlow oświadczył, że fuzja znajdzie się pod lupą administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. „Oczywiście przyjrzymy się temu bardzo, bardzo uważnie” – oświadczył w wywiadzie dla agencji Bloomberg. – „Nie boimy się robić interesów z międzynarodowymi firmami” – dodał.

Biały Dom jest ostrożny w odniesieniu do połączenia ponieważ 12,2 procent akcji PSA należy do koncernu Dongfeng Motors, jednej z czołowych grup motoryzacyjnych w Chinach, czyli kraju, z którym Stany Zjednoczone stoją w obliczu wojny handlowej. W mediach pojawiły się spekulacje na temat możliwości sprzedaży przez chiński koncern swoich udziałów w PSA, co zmniejszyłoby napięcie, ale nie zostały one potwierdzone.

„Z zadowoleniem przyjmiemy dobrą ofertę. Mamy nadzieję, że zwiększy to produkcję w Stanach Zjednoczonych, będzie więcej fabryk, pracowników oraz zwiększy się zatrudnienie w USA. Z całym szacunkiem dla chińskiego aspektu sprawy, przyjrzymy się temu uważnie” – powiedział Kudlow.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ArekKrzysztof GregorczykMateusz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

Jak fuzja dojdzie do końca, to będziecie też pisać o autach z grupy FCA jak było w przypadku przejęcia Opla przez PSA?

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Jeśli takie będzie Państwa, Czytelników, życzenie, to tak. Teksty związane z Oplem są popularne, dlatego je zamieszczamy.

Arek
Gość
Arek

może dzięki temu będzie można kupić Chryslera w Europie….Pacifica mi się marzy :)