Nowa Dacia Duster 4×4 1.5 dCi Winter – wersja na zimę! Na wyposażeniu pług i solarka

3 5 656

Na zewnątrz panują nieziemskie upały, więc wspominanie o śniegu i zimie może się Wam wydawać nieco dziwne, ale nowa Dacia Duster 4×4 z silnikiem diesla 1.5 dCi o mocy 115 KM ze specjalnym wyposażeniem nie może przecież czekać.

Bo kto powiedział, że odśnieżaniem ulic musi się zajmować ciężki i bardzo drogi sprzęt? Oto Dacia Duster 4×4 Winter Edition. Ta wersja przeznaczona jest specjalnie do tych wszystkich miejsc, gdzie trudno dotrzeć szybko z normalnym pługiem. Dacia sobie świetnie poradzi i z całą pewnością – powoli ale sprawnie – pokona wszelkie śniegowe trudności.

Z przodu zamontowano pokaźnych rozmiarów pług, który jest opuszczany i podnoszony w razie potrzeby. Na nim zamontowano dwa mocne reflektory LED, by oświetlać drogę w czasie pracy, szczególnie gdy zapadną zimowe ciemności. Ale to nie konie specjalnego wyposażenia.

Dacia Duster 4×4 Winter ma jeszcze specjalny rozrzutnik soli lub piasku, by odśnieżoną drogą można było bezpiecznie jechać. Pomysł jest prosty i… genialny. Napęd na cztery koła i specjalne zimowe opony, jeśli trzeba wyposażone w łańcuchy, powinny być wystarczające na pokonanie śniegu w większości warunków. Dużą zaletą tego rozwiązania jest jego lekkość i mobilność.

Samochód bazuje na Dusterze 4×4 1.5 dCi o mocy 115 KM. Cena – na razie nieznana. Ale dla samorządów a nawet prywatnych właścicieli – jak znalazł na zimę.

źródło: Promotor Romania

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ZenonSebMateusz. Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz.
Gość
Mateusz.

W sumie to dobry pomysł, dlaczego by nie? Samorządy powinny kupić jeden i sprawdzić w zimie.

Seb
Gość
Seb

I sołtys może nim na co dzień do pracy dojeżdżać. Ponawiam pytanie o znikające komentarze……..?

Zenon
Gość
Zenon

Już wyobrażam sobie Tiguana z takim osprzętem. Kto to wymyślił.