Nowe Renault Clio R.S. – rasowa wersja francuskiego hatchbacka

1 19

Renault Clio V generacji wygląda świetnie, ale wersja R.S. jeszcze lepiej! Model jest agresywny i sportowy. Rasowa wersja nowego hatchbacka została zilustrowana przez magazyn Auto Moto.

Renault zaprezentowało już Clio w wersji R.S. Line, ale graficy magazynu motoryzacyjnego Auto Moto poszli krok dalej i wyobrazili sobie, jak może wyglądać nowe Renault Clio R.S. W samochodzie nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla V generacji pojazdu reflektorów LED-owych w kształcie litery C. Renault przyzwyczaiło nas także do dużych wlotów powietrza i świetlnej szachownicy, która jest znakiem rozpoznawczym Renault Sport i również te elementy znalazły się na wizualizacji, która tylko wzmaga nasz apetyt na nowy model.

Na razie nie jest jasne, czy Renault na pewno zdecyduje się na kolejną generację Clio R.S. W mediach pojawiały się już informacje o rezygnacji z pikantnego Clio, ze względu na normy emisji spalin, ale mamy nadzieję, że nie zostaną one potwierdzone. Aby spełnić wytyczne, być może Renault zastosuje pomoc silnika elektrycznego. Podobny krok szykuje marka Peugeot w przypadku kolejnego modelu 208 GTi.

Liczymy na to, że Renault wyposaży pojazd w odpowiednie dla liter R.S. serce. Jednostka 1.8 z Megane R.S. i Alpine A110 wydawałaby się tutaj jak najbardziej na miejscu.

Źródło: Auto-moto.com

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
ToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

1.8 225 i jazda!

Całe Renault sport chce bazować na jednym samochodzie? (Megane RS).

Było Twingo GT, Było Clio GT, było Megane GT. Było Clio RS.

A teraz mamy Megane RS i GT-Liny