Nowe Renault Twingo ZE zadebiutuje w 2020 roku!

0 479

Firma Renault w roku 2020 kontynuuje elektryczną ofensywę. Do oferty dołączą hybrydowe wersje Clio oraz Captura, a także nowość: elektryczny model Twingo ZE.

Wraz z publikacją wyników sprzedaży za rok 2020, firma Renault zapowiedziała nowy elektryczny model Twingo ZE. Samochód powinien zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie roku. Zapowiedzią dla elektrycznego Twingo był futurystyczny koncept Renault Twin’Z, który został zaprezentowany w roku 2013. Model miał trafić do produkcji w roku następnym, ale francuska marka zrezygnowała z pojazdu z niejasną obietnicą, że dołączy do oferty dopiero wówczas, gdy rynek będzie na to gotowy. Ta gotowość nastąpiła w roku 2020 w okresie intensywnego dążenia do obniżenia emisji spalin.

„W 2020 roku skorzystamy z pełnego roku sprzedaży naszych bestsellerów: nowego Clio i Captura i przyspieszymy ofensywę elektryczną w szczególności dzięki nowym modelom ZOE, Twingo ZE oraz technologii E-Tech” – powiedział Olivier Murguet , wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i regionów Grupy Renault.

Sprzedaż samochodów elektrycznych Grupy Renault w roku 2019 wyniosła 62.447 egzemplarzy, co daje wzrost o 23,5%. Nowy model ZOE, który został wprowadzony na rynek pod koniec 2019 roku będzie flagowym modelem elektrycznym w roku 2020. W segmencie lekkich pojazdów dostawczych z napędem elektrycznym Kangoo ZE pozostaje liderem ze sprzedażą na poziomie 10.349 egzemplarzy. (+19,2%).

W listopadzie ubiegłego roku koncern wprowadził na rynek chiński Renault City K-ZE. W ciągu dwóch miesięcy sprzedano 2658 egzemplarzy a już niedługo pojazd zadebiutuje także w Indiach. Na bazie Citiy K-Ze ma powstać również tani elektryczny model dla Europy, który będzie oferowany pod marką Dacia.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o