Nowy Citroen Berlingo Van, Jumpy i Jumper z napędem elektrycznym

1 1 540

Citroen ma w planach elektryfikację całej swojej gamy modelowej do roku 2025. Już w przyszłym na rynku zadebiutuje elektryczny Jumper i Jumpy, a następnie do oferty dołączy Berlingo Van.

Citroen przygotowuje się do ofensywy elektrycznej dla całej swojej gamy modelowej i dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale również dostawczych. Do końca roku 2021 zadebiutują trzy użytkowe pojazdy na prąd. W roku 2020 zadebiutuje elektryczny Jumper i Jumpy. Do roku 2021 na rynku zagości także zasilany z akumulatorów Citroen Berlingo Van.

Citroen Jumpy, który zadebiutował w roku 2016 jest aktualnie oferowany 5 wersjach, w tym w 3 nowych wariantach odzwierciedlających różne zakresy użytkowania pojazdów (Worker, Driver i City Van). W zależności od wybranej opcji model sprawdzi się na placu budowy, długich trasach lub podczas częstego manewrowania po mieście. Na początku przyszłego roku gama powiększy się także o wariant elektryczny. Citroen wykorzysta dla modelu Jumpy platformę EMP2 Grupy PSA, która jest dostosowana do różnych rodzajów napędu. Pojemność ładunkowa elektrycznego pojazdu jest porównywalna z przestrzenią wersji spalinowej.

Jaki zasięg? Citroen e-Jumpy będzie oferowany w dwóch wersjach zasięgu. Pojazd wyposażony w akumulator o pojemności 50 kWh potrafi pokonać na jednym ładowaniu dystans do 200 km według cyklu WLTP. Dla klientów, którym to nie wystarczy, lepiej sprawdzi się opcja z baterią o pojemności 75 kWh, która pozwala na pokonanie do 300 km.

Zaletą elektrycznych modeli jest brak wibracji, hałasu oraz płynny charakter jazdy. Elektryczny model pozwala natychmiast i bez zmiany biegów uzyskać maksymalny moment obrotowy. Ponadto, elektryczny Jumper będzie miał dostęp do stref dla pojazdów o zmniejszonej emisji CO2.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
buahahahahahahah Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
buahahahahahahah
Gość
buahahahahahahah

Brak wibracji? Kupuję!!!!