Nowy DS 7 Crossback E-Tense – hybrydowy SUV już w Krakowie!

0 3 399

Hybrydowa wersja DS 7 Crossback jest już w Polsce a dokładniej w Krakowie. Nowy model oznaczony znakiem E-Tense wczoraj wieczorem zawitał do DS Store przy ul. Opolskiej 9. Wkrótce samochód będzie można oglądać w salonie, pierwsze jazdy testowe dla klientów rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

W końcu doczekaliśmy się DS 7 Crossback E-Tense 4×4 w Polsce. Samochód dotarł już do DS Store w Krakowie. Pierwszy egzemplarz czeka na rejestrację i już w przyszłym tygodniu klienci będą mieli możliwość odbycia pierwszych jazd próbnych. Z informacji od specjalistów DS wiemy, że zainteresowanie pojazdem jest bardzo duże.

Napęd DS 7 Crossback E-Tense pochodzi od jednostki benzynowej 1.6 PureTech, która współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Pierwszy z nich napędza przednie koła a drugi tylne. Awangardowy SUV dysponuje łączną mocą 300 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 520 Nm. Model został wyposażony w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 13,2 kWh, które możemy ładować ze stacji lub gniazdka domowego. Model ma masę 1.825 kg i potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 5,9 sekundy. Taki sam układ hybrydowy znajdziemy również w: Peugeot 3008 Hybrid4 oraz Oplu Grandlandzie X Hybrid4.

Ile kosztuje DS 7 Crossback E-Tense 4×4?

Samochód jest oferowany w trzech wersjach wyposażenia: So Chic, Grand Chic i Performance Line+. Podstawowa cena samochodu wynosi 227.000 zł. Za wariant Grand Chic trzeba zapłacić według cennika przynajmniej 248.000 zł. Dla porównania wersja Grand Chic napędzana silnikiem PureTech 225 kosztuje minimum 204.900 zł. Kiedy pierwsze dostawy? Wyprodukowane w dniu pisania tego artykułu samochody jadą już do Polski. Są to egzemplarze w wersji Grand Chic wycenione na 266.600 zł.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o