Nowy Opel Corsa najlepszym samochodem służbowym

2 1 396

Samochodami służbowymi jeżdżą różni ludzie — mechanicy, kurierzy i dyrektorzy generalni. Który model najlepiej sprawdza się w tej roli? Takie pytanie zadał swoim czytelnikom magazyn Auto Bild, a ich odpowiedź brzmi: nowy Opel Corsa.

„Mały” Niemiec został wybrany „Samochodem służbowym roku” w kategorii małych samochodów. To jest pierwsza nagroda przyznawana przez media, którą zdobył Opel Corsa szóstej generacji, zaprezentowany we wrześniu podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie.

„Wraz z Astrą, Corsa jest naszym najważniejszym modelem w Europie” — powiedział Harald Hamprecht, wiceprezes ds. komunikacji w firmie Opel, podczas ceremonii wręczania nagrody „Samochód służbowy roku” w Berlinie. „Opel demokratyzuje motoryzację od 120 lat. Udostępniamy każdemu pionierskie technologie. Takie jest właśnie nasze podejście, które wyróżnia także nową Corsę, a nasi klienci to doceniają – szczególnie w obszarze samochodów służbowych”.

W zależności od wersji Opel Corsa (który zdobył 22% głosów w plebiscycie „Samochód służbowy roku”) jest doskonałym wyborem dla singli i par, użytkowników samochodów służbowych i rodzin. Potwierdzeniem tego jest około 14 milionów egzemplarzy wyprodukowanych w ciągu 37 lat. Po raz pierwszy Corsa pojawiła się w gamie modelowej poniżej Kadetta w 1982 roku. Corsa A, pierwotnie stworzona z myślą o kupujących samochód po raz pierwszy i nabywcach dysponujących ograniczonym budżetem, stała się bestsellerem. Do 1993 roku sprzedano 3,1 miliona egzemplarzy tego modelu. Szósta generacja praktycznej, stylowej i dynamicznej Corsy miała premierę we wrześniu 2019 roku podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie. Po raz pierwszy dostępna jest też wersja z napędem w pełni elektrycznym. Corsa‑e jest gotowym na przyszłość, idealnym samochodem do codziennej jazdy.

Czytelnicy Auto Bild już po raz drugi wybrali samochód służbowy roku. Kandydaci do tytułu rywalizowali w siedmiu kategoriach: od samochodów małych i kompaktów przez hybrydy typu plug‑in po luksusowe limuzyny.

Źródło: Opel Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
AdamMarcin (ten wiecie który) Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

Ale to chodziło o poprzedni model bo ten nowy jest jeszcze praktycznie niedostępny.

Adam
Gość
Adam

No właśnie jeszcze nie można jej nawet kupić a tylko nieliczni widzieli na żywo wiec jak samochód który jeszcze nie jeździ po drogach może zostać służbowym samochodem roku w firmach więcej jest Astr K niż cors E