Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Peugeot 308 w roku 2021. Model trafi na rynek USA

4 3 942

Grupa PSA jest w trakcie prac nad nowym Peugeot 308, który oprócz europejskiego, będzie przeznaczony również na rynek amerykański. Według francuskiego magazynu Ledauphine, samochód będzie oferowany w trzech wersjach nadwoziowych i trafi do USA w roku 2021.

Początkowo Grupa PSA planowała powrót Peugeota na rynek amerykański na rok 2026, ale wygląda na to, że samochody francuskiej marki będą oferowane w Stanach Zjednoczonych znacznie wcześniej. Według „poufnych” informacji, do których dotarł francuski magazyn Ledauphine nastąpi to już w roku 2021. Pierwszym modelem, który ma się pojawić w USA będzie opracowana specjalnie na potrzeby tamtejszego rynku wersja Peugeot 308 III generacji.

Druga generacja modelu 308 zadebiutowała w 2013 roku i zdobyła tytuł Samochodu Roku 2014. Model jest ostatnim z modeli osobowych spod znaku lwa, który czeka na odnowienie. Spodziewamy się, że stonowany styl 308-ki zostanie zmieniony i dostosowany do obecnej, oferty, w której wyróżnia się nowy Peugeot 508 oraz miejski 208 z wyrazistymi przednimi reflektorami w kształcie kłów. Wnętrze otrzyma nową wersję i-Cockpitu z klawiszowym panelem do obsługi systemu multimedialnego pojazdu. Nowy Peugeot 308 będzie oferowany nie tylko z silnikami spalinowymi, ale także w wersji hybrydowej.

308-ka kryje się w kuluarach firmy pod nazwą kodową P5. Samochód będzie oferowany trzech wersjach nadwoziowych: hatchback (P51), kombi (P52) oraz model z podwyższonym zawieszeniem crossback (P54). Dla Stanów Zjednoczonych produkowany będzie model o symbolu P54US.

Peugeot 308 aktualnie jest montowany w fabryce w Sochaux we Francji, ale w przypadku nowej generacji lokalizacja zostanie zmieniona. Według Ledauphine samochód trafi na linie montażowe fabryki PSA w Mulhouse, gdzie zastąpi aktualnie produkowany model Peugeot 2008.

Źródło: Ledauphine

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Lutekaxermanntexas910gusEA Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EA
Gość
EA

Kiedy przeczytałem że będą 3 wersję nadwozia miałem jakąś nadzieję na cc
Ale wiadomo

texas910gus
Gość
texas910gus

Bez produkcji w USA żadne wejście na ten rynek nie jest na poważnie, nie przewiduje celu jakim jest sprzedaż samochodów na masową skalę, jedynie ma charakter „zadanie można odhaczyć jako wykonane”, a szkoda. Niestety jak coś robić to albo na 100% albo wcale chyba że na pokaz.

axermann
Gość
axermann

A silniki dadzą jakieś sensowne tj 2 litry czy też będą to trzycylindrowe popierdułki którymi zachwycają się motogazetki i francuskie.pl?

Lutek
Gość
Lutek

Ten jest jakiś brzydkawy. Poprzedni wyglądał lepiej.