Chat with us, powered by LiveChat

Renault Arkana – światowa premiera w Moskwie

0 544

Rosyjska stolica była areną światowej premiery pierwszego SUV-a typu coupe marki Renault. Renault Arkana w wersji produkcyjnej zaprezentowano w czwartek, 23. maja 2019 roku w parku Zariadie w centrum Moskwy. Podczas tego wydarzenia Renault po raz pierwszy zaprezentowało samochód wraz z jego wnętrzem. Producent ujawnił też informacje o wyposażeniu, specyfikację techniczną i zaprezentował topową edycję limitowaną Edition One.

Wersja Edition One jest oferowana z nowym silnikiem benzynowym TCe 150 i najwyższy możliwy poziom wyposażenia Renault Arkana w cenie 1.419.990 rubli za wersję 4×2 i 1.499.990 rubli za wersję 4×4. Rozpoczęcie przyjmowania zamówień on-line na Renault Arkana w edycji limitowanej Edition One rozpoczęło się wraz z premierą samochodu. Pierwsze sto aut rozeszło się w trzy godziny! Kupujący pochodzili z przeszło 25 miast na terenie całej Rosji, począwszy od Sanki Petersburga aż po Nowosybirsk.

Arkana stanie się integralną częścią strategii marki Renault w Rosji i wzmocni emocjonalne połączenie klientów z marką Renault pod hasłem „My Country. Moje zasady. Moje Renault”.

Nicolas Maure, starszy wiceprezes, dyrektor ds. operacyjnych w regionie Eurazji Grupy Renault, zauważył, że dokładnie dziewięć miesięcy temu showcar Arkana miał swoją premierę na moskiewskim salonie samochodowym: „Dziewięć miesięcy jest konieczne, aby dziecko się urodziło, a Arkana jest pierwszym rosyjskim dzieckiem Renault opracowanym przy aktywnym udziale tutejszych specjalistów. Samochód, który stanowi nowy krok w rozwoju marki w Rosji, ma na celu zmianę życia naszych klientów, dając im nowy poziom przyjemności z jazdy”.

Andrej Pankow, dyrektor generalny Renault Rosja, dodał: „Renault Arkana to samochód stworzony w naszym kraju, z szerokim udziałem rosyjskich specjalistów i inżynierów. Jesteśmy dumni, że to moskiewska fabryka Renault stała się pierwszym obiektem przemysłowym wyznaczonym do produkcji całkowicie nowego modelu Grupy Renault. W ramach przygotowań do wprowadzenia modelu Arkana w 2018 r. moskiewska fabryka Renault wzmocniła swoją wiodącą pozycję w dziedzinie innowacyjnej produkcji przemysłowej. Chciałbym szczególnie podziękować władzom Moskwy i osobiście burmistrzowi Moskwy Siergiejowi Siemionowiczowi Sobianinowi za wieloletnie wsparcie dla naszych projektów w zakresie rozwoju innowacyjnej produkcji samochodów w stolicy”.

Renault Arkana to wyjątkowa równowaga między elegancją coupe, a śmiałym charakterem crossovera. Jasny, innowacyjny wygląd samochodu znalazł kontynuację w całkowicie nowym wnętrzu, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane w gamie modeli Renault. Wyróżnia go zaawansowany technologicznie, zorientowany na kierowcę design, przemyślana ergonomia i wysokiej jakości materiały.

Renault Arkana wspiera globalny trend w kierunku interaktywności i personalizacji samochodów i oferuje nową generację możliwości multimedialnych, choćby poprzez Radio Connect z aplikacją R & GO plug-in oraz system multimedialny Easy Link z replikacją smartfonów. Właściciele smartfonów pracujących pod kontrolą Androida będą mogli wybrać Jandeks.Auto lub Android Auto™ podczas uruchamiania systemu, a użytkownicy smartfonów z iOS-em będą mogli korzystać z Jandeks.Auto lub Apple CarPlay.

Ze względu na doskonałą geometrię, wysoki prześwit, energochłonne zawieszenie z dużym marginesem bezpieczeństwa, a także niezawodny system napędu na wszystkie koła Arkana jest doskonale przystosowany do stosowania w warunkach drogowych i klimatycznych w różnych regionach Rosji i WNP.

Sprzedaż samochodu w salonach rosyjskich dealerów rozpocznie się w połowie lata bieżącego roku. Z uwagi na wielkie zainteresowanie sprzedażą on-line producent zdecydował się zaoferować w tym kanale dystrybucji kolejną partię stu aut serii Edition One. Oferowane są też specjalne warunki finansowania, a dla klientów, którzy wpłacą od razu całość ceny – także opcja dostarczenia samochodu pod dom zamawiającego!

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o