Chat with us, powered by LiveChat

Trudno uwierzyć, ale kiedyś to był… Renault Modus

0 1 879

Być może Renault Modus nie jest najbardziej szalonym samochodem marki spod znaku rombu, ale wystarczy 2000 euro i nieco inwencji, by zmienić niewielkiego minivana w przyciągający wzrok model wyścigowy.

Samochód, który otrzymał nazwę Renault Modus Operandi jest zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Crazy Ride Game, który został zorganizowany przez Renault Retail Group we Francji. Koncepcja zawodów polegała na przekształceniu starego samochodu w zupełnie zwariowany projekt, przy budżecie zaledwie 2000 euro. Wygrywa najbardziej oryginalny i pomysłowy pojazd. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 35 zespołów, z czego do finału dostało się 18 drużyn: 15 z Francji oraz po jednej z Niemiec, Hiszpanii i Portugalii. Pierwszą nagrodę otrzymał team Renault Retail Group Spain. Samochód został zaprezentowany na początku czerwca na torze Le Mans.

Nie jest łatwo uwierzyć, że w 2006 roku ten pojazd wyjechał z fabryki jako Renault Modus. Teraz jest dwumiejscową wyścigówką bez zadaszenia, z odnowionym kokpitem i fotelami kubełkowymi. Przednia część pojazdu prezentuje się dosyć groźnie, została zmieniona na wzór Renault Megane IV. W tylnej części możemy dostrzec, dyfuzor oraz cztery centralnie umieszczone końcówki układu wydechowego. Wehikuł wygląda na szybki, aczkolwiek silnik raczej pozostał bez zmian…

Zwariowane pojazdy stworzone na potrzeby Crazy Ride Game 2019 trafią na aukcję, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne.

Źródło: Motor1.com

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o