Chat with us, powered by LiveChat

Wyniki Citroëna we Francji w listopadzie

2 4

Znamy już wstępne wyniki sprzedaży nowych samochodów we Francji w przedostatnim miesiącu 2018 roku. Rynek notuje delikatny spadek (-3,3% w ujęciu samochodów osobowych i lekkich aut dostawczych), ale w tych realiach tym lepiej wyglądają wyniki Citroëna. Marka zwiększyła swoją sprzedaż na rodzimym rynku o 2,2% zwiększając tym samym swój udział w tymże rynku do 11,0%. To o 0,6 punktu procentowego więcej, niż w październiku i o 0,1 punktu procentowego więcej w ujęciu sprzedaży skumulowanej za jedenaście miesięcy.

W gamie aut osobowych wyniki Citroëna wyglądają jeszcze lepiej. Ba, okazał się on najszybciej rosnącą marką w Grupie PSA na francuskim rynku! Ten segment wykazał we Francji spadek o 4,7%, a Citroën zyskał w tych warunkach aż 10,7%! W efekcie w porównaniu z listopadem 2017 roku Citroën zyskał 1,4 punktu procentowego w udziałach rynkowych nad Sekwaną. To efekt m.in.:
– świetnej sprzedaży modelu C3 Aircross, który jest liderem segmentu B-SUV w kanale dystrybucji do klientów indywidualnych;
– znakomitego przyjęcia Nowego Berlingo, które jest liderem w swoim segmencie na rodzimym rynku;
– wciąż bardzo dobrej sprzedaży C4 SpaceTurera (wcześniej C4 Picasso), która nie ma sobie równych w segmencie kompaktowych minivanów we Francji;
– dużej popularności C1, drugiego najpopularniejszego modelu segmentu A nad Sekwaną.

W segmencie lekkich aut użytkowych wyniki Citroëna od początku roku również są lepsze od przyrostu całego rynku. Auta sygnowane szewronami sprzedawały się przez minionych jedenaście miesięcy o 7,3% lepiej, niż w analogicznym okresie roku 2017, gdy dla całego segmentu przyrost wyniósł 4,8%.

Listopadowe wyniki Citroëna na rodzimym rynku zakończyły się niemal 23.300 rejestracjami. To wynik obejmujący zarówno samochody osobowe, jak i lekkie pojazdy użytkowe.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
pawelhksaxermann Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
axermann
Gość
axermann

Hm, po ostatnich wydarzeniach we Francji można przypuszczać że sprzedaż nowych samochodów wzrośnie, koniec końców te spalone podczas zamieszek samochody trzeba będzie zastąpić… czyli koniunktura się „napędzi”

pawelhks
Gość
pawelhks

Ciekawe, w ktora strone pojda protesty spoleczne, czy bedzie jakas zmiana. Bo z jednej strony sa to protesty znacznie inne niz u nas, chocby przez to, ze nie protestujacy nie uzywaja rac :P.
Pojawil sie filmik, na ktorym policja francuska odstapila od konfrontacji z zoltymi kamizelkami – policjanci w kordonie sciagneli kaski przy aplauzie protestujacych.